[:hr]Istra 1961 izgubila od Hajduka

Nogometaši Istre 1961 su u nedjelju na Drosini pretrpjeli svoj drugi uzastopni poraz. Pred oko 3000 gledatelja us bolji bili nogometaši Hajduka koji do 32. minuti iskoristili svoje dvije jedine prilike i postavili konačnih 2:0.

Trener Tot je prema najavama dao veću minutažu juniorima pa je tako od prve minute na teren poslao Uroševića koji je zaigrao iza napadača i Burića koji je igrao na lijevom krilu, dok je u nastavku susreta ušao i Ljubanović.

U prvom poluvremenu su momčadi bile rastrčane i razigrane uz lijepu i otvorenu igru na obje strane u kojoj su gledatelji zasigurno mogli uživati. Razlog za veselje su ipak imali gosti koji su poveli iz svoje prve prilike. Igrala se 20. minuta kada je Erceg svladao Ivušića. Ubrzo nakon su Zeleno-žuti imali sjajnu priliku za vratiti rezultat u egal kada je Gržan sam krenuo na Stipicu, ali je Šime pre više oklijevao i tako propustio najbolju priliku na utakmici.

Nisu se tada Zeleno-žuti obeshrabrili, već su i dalje aktivno napadali protivnički gol, prvenstveno preko bokova za raspoloženog Burića i dubinskim loptama. Međutim, do gola je došlo na drugoj strani kada su gosti poveli 2:0. Ubačaj na drugu stativu i odbijenu loptu iskoristio je Futacs koji je iz blizine pospremio loptu u mrežu. Do kraja poluvremena se bilježi još dobar pokušaj Solomona i obranu Stipice.

Nastavak susreta u potpunosti različita slika na terenu. Gosti su u potpunosti umrtvili igru koja je izgubila na žari pa se tako većinom odvijala na sredini terena uz slabiji ritam i malo prilika. Iako su bili u rezultatskom minusi od dva gola, Zeleno-žuti su bili u potpunosti bezopasni i sterilni prema naprijed te su stvorili tek dvije polu prilike preko Solomona i Rocea. Hajdukovci su isto tako relativno rijetko prijetili Ivušiću, ali su ipak dvaput bi li vrlo blizu golu. Prvo je Istrin gol spasila greda, dok je par sekundi prije kraja susreta zaista sjajnom reakcijom Ivušić obranio pokušaj samog Ohandze u kontri. Gosti su susret završili s igračem manje zbog crvenog kartona Terzieva.[:]