[:hr]Nogometaši Istre 1961 pretrpjeli su u nedjelju popodne na Drosini svoj 11. prvenstveni poraz. Bolji su u Puli bili Dinamovci koji su slavili rezultatom 3:0 uz dva pogotka Hodžića i jednog Soudanija. Ipak, rezultat nije dobar pokazatelj stanja na terenu jer su Zeleno-žuti odigrali solidnu utakmicu u kojoj su mogli napraviti puno više. Međutim, naši nogometaši nisu uspjeli realizirati nekoliko odličnih prilika, već su primili gol u krucijalnim trenucima utakmice.

Trener Tot nije iznenadio početnom postavom već je na teren poslao uobičajenih 11 koji su i započinjali utakmice u drugom djelu sezone.

Zeleno-žuti su se vrlo hrabro postavili te su sjajno ušli u utakmicu stvarajući pritom prilike i opasnosti pred golom Zagorca. Prvu obećavajuću priliku su nogometaši Istre 1961 imali u sedmoj minuti kada se Puclin našao dobroj poziciji, ali je lopta zapela u bloku gostiju. Uslijedila je ubrzo i odlična prilika za Zeleno-žute koji su mogli povesti već u ranoj fazi utakmice. Lucio je odličnom loptu proigrao Gržana koji se sam sjurio na gol Dinama, ali je pre više oklijevao pa su mu gostujući braniči uspjeli oduzeti loptu. Par minuta kasnije i Roce se našao u situaciji da napravi nešto više na ubačaj Miloša, ali nije uspio zahvatiti loptu.

I dok su Zeleno-žuti prijetili, Dinamovci su zabili iz prve konkretnije prilike. Gosti su izigrali obranu Zeleno-žutih, a u prilici se našao Soudani koji ju je iskoristio i zabio za 1:0. Bio je to hladan tuš za nogometaše Istre 1961 koji su polako popuštali pritisku gostiju, ali su i dalje odrađivali vrlo dobar posao u obrani. Iako su Dinamovci imali laganu dominaciju, zaprijetili su do kraja poluvremena tek dvaput, oba puta neprecizno preko Hodžića. Zeleno-žuti su s druge strane nešto teže dolazili do gola protivnika pa se bilježi tek jedna poluprilika u 41. minuti kada je Solomon povratnom loptom pokušao pronaći Rocea koji još jednom nije uspio zahvatiti loptu.

U nastavku susreta je ritam igre osjetno pao, pogotovo nakon drugog gola Dinama koji je vodstvo povećao u 52. minuti preko Hodžića. Isto kao i u prvom poluvremenu, tako su i u nastavku gosti stigli do gola nakon neiskorištene prilike Gržana. Ova se dogodila u 50. minuti kada je iz vrlo dobre pozicije Šime pucao snažno, ali neprecizno.

Igra se do kraja utakmice većim djelom odvijala između šesnaesteraca, a iako su Zeleno-žuti pokušavali smanjiti vodstvo Dinama i utakmicu uvesti u nemirne vode, to im na žalost navijača Istre nije polazilo za nogom. U dva navrata je pokušao Solomon napraviti nešto više iz polu prilika u kojima se našao, ali nije bilo učinka.

Gosti su konačnih 3:0 postavili u drugoj minuti sudačke nadoknade kada je Hodžić pobjegao Mitrevskom i lobom zabio svoj drugi gol.

Roceu plaketa za klupski rekord u nastupima

Prije samog početka utakmice održana je mala svečanost. Naime, naš kapetan Goran Roce prošlog tjedna je u Vinkovcima postao igrač s najviše nastupa u klupskoj povijesti. Roce je protiv Cibalije na stupao 118., dok mu je utakmica s Dinamom bila 119. u zeleno-žutom dresu. Naš kapetan je u znak zahvalnosti od NK Istre 1961 dobio cvijeće i plaketu koje mu je uručila direktorica za korporativne komunikacije i društvene odnose Jasmina Devović Grudić. I ovim putem se želimo zahvaliti Goranu na svemu što je dao za dres i grb svoga kluba.

Na poluvremenu plesni studio Cool Step

Gledateljima su se na poluvremenu plesnim performansom predstavile članice plesnog studija Cool Step iz Pule i Labina.
TOt: Utakmica kada završ[:]