Nogometaši Istre 1961 pretrpjeli su novi poraz na gostovanju kod Dinama. Iako su Zeleno-žuti nakon prvog poluvremena gubili 2:0, u nastavku susreta su zaigrali puno bolje i uspjeli zabiti, a zatim bili i jako blizu izjednačenja. Na žalost, Jelavić nije iskoristio sjajnu priliku za 2:2, dok su domaći s druge strane još triput stizali do gola i tako slavili s visokih 5:1. Iako su Zeleno-žuti još jednom ostavili srce na terenu, ovaj put to nije bilo dovoljno. Teško je bilo i za očekivati nešto više od momčadi koja je na put morala otići sa 16 igrača od kojih su trojica bili juniori. Preživljavanje pulskog prvoligaša se nastavlja.

Prvih 45 minuta je proteklo u velikoj dominaciji Dinamovih igrača koji su od prve minute zagospodarili terenom i bili stalna prijetnja Marijanu Ćoriću. S druge strane, Zeleno-žuti jako teško dolazili do prostora pred protivničkim golom pa ne čudi i podatak kako su nogometaši Istre stvorili tek dvije potencijalno opasni situacije. U prvoj je Maksimović bio u prilici proigrati Matyazha i gurnuti ga samog na Livakovića, ali je na žalost lopta zapela u bloku, dok je u prilici bio i Jelavić koji je atraktivno petom pucao pored gola.

Dinamovci su pak gotovo stalno prijetili Ćoriću, stvarali prilike i zabijali. U uvodnim minutama utakmice opasni su bili Ademi i Henriquez koji su prijetili nepreciznim udarcima glavom, ali je ipak precizan u 20. minuti bio Moro koji je iz slobodnog udarca naciljao i loptu poslao iza leđa Ćorića. Nove opasnosti pred golom Istre dogodile su se u 22. i 24. minuti kada je Soudani iz neloših pozicija prvo pucao u Ćorića, a zatim preko gola. Najbolja prilika ipak je pripala Henriquezu koji je lijepo primio loptu, okrenuo se i zapucao po golu, ali je Ćorić još ljepšom reakcijom još jednom spasio svoja vrata.

Obrana Istre 1961 ipak je kapitulirala još jednom do odmora. Igrala se 38. minuti kada je Olmo proigrao Sosu koji je povratno vratio za Soudanija, a napadač Dinama iskoristio je priliku i zabio pored Escovala.

Nastavak susreta je ipak donio velik preokret u igri jer su Zeleno-žuti od prve minute zaigrali puno rastrčanije i otvorenije. Takva igra isplatila se Zeleno-žutima koji su prvo stigli do smanjenja zaostatka pogotkom Maksimovića u 49. minuti, a zatim i bili u matnoj poziciji za izjednačenje. U 62. minuti je Matyazh poslao loptu pred gol Dinama, tamo je Jelavić natrčao i pucao glavom s pet metara, ali je Livaković zaista sjajnom intervencijom spasio svoj gol.

Domaći nogometaši su nakon te opasne prilike Istre polako ponovno preuzimali inicijativu i postajali sve opasniji, a do povećanja vodstva su stigli u 78. minuti kada je Olmo povukao i petom loptu pustio za Ćorića koji je naciljao i zabio. Sve teža situacija na terenu i sve jači pritisak domaćih rezultirao je još jednim golom, a ovaj put je zabio Hodžić. Isti je igrač u posljednjim sekundama iskoristio krivo vraćenu loptu Zeleno-žutih i zabio za konačnih 5:1.