[:hr]Pobjedom nad Sesvetama u posljednjem kolu juniori Istre 1961 su osigurali ostanak u ligi! Nakon vrlo teške sezone trener Šumberac i njegovi dečki su tako uspjeli u teškom zadatku osiguravanja prvoligaškog statusa, a za to im je trebala pobjeda u psoljednjem kolu. Stvari su se naime zakomplicirale u posljednjem djelu sezone kada su glavni konkurenti za ispadanje Cibalia i Hrvatski dragovoljac nanizali nekoliko pobjeda i tako stigli i preskočili Zeleno-žute. Ipak, u zadnja tri kola su naši dečki uspjeli pobijediti Rudeša, remizirati s Cibalijom i naposljetku svladati i Sesvete i tako osigurati još jednu prvoligašku sezonu.

Mladi Zeleno-žuti su tijekom cijelog susreta bili konkretniji i opasniji od protivnika, a većim su djelom utakmice diktirali ritam igre. Siguran obrana ovaj put gotovo da i nije dopustila gostima da im zaprijete, dok su ofenzivci s druge strane poentirali tri puta. Istra 1961 je u vodstvo došla u 18. minuti kada je Blašković pucao iz daljine. Udarac nije bio pre opasan, ali je lopta poskočila, prevarila vratara gostiju i ušla u mrežu.

Do poluvremena su Zeleno-žuti povisili na 2:0 nakon krasne akcije i pogotka Dina Halilovića koji je ovom prilikom došao pomoći svojim kolegama u juniorskom pogonu. Pitanje pobjednika definitivno je riješeno početkom drugog poluvremena kada je nakon poduže akcije Trešnjić snažnim udarcem matirao čuvara mreže Sesveta.

Čestitke treneru Šumbercu i našim dečkima na ostanku u ligi! Bravo!

JUNIORI: NK Istra 1961 – NK Sesvete 3:0 (2:0)

PULA – Igralište Tivoli. 22. kolo 1. HNL, 19.5.2018., 15:00.
Gledatelja: 70

Sudac: Marko Linić (Rijeka). Pomoćnici: Hrvoje Perkov (Rijeka) i Marko Smrtić (Pula).
Strijelci: 1:0 Blašković (18′), 2:0 Halilović (44′), 3:0 Trešnjić (53′).
Žuti kartoni: Urošević, Burić (Istra 1961)

Istra 1961: Orbanić, Halilović (od 69. Rosić), Blašković (od 69. Matković), Trešnjić, Urošević (od 86. Ereiz), Golja, Ramadani, Burić, Šverko (od 76. Balija), Modrić, Bajrami.

Sesvete: Kaselj, Sabljo, Bosnar (od 64. Petrović), Fulir, Nikšić, Šušković Jakopac (od 46. Hlebec), Morber, Prpić Bosanac, Darojković (od 78. Behram), Mikulić (od 86. Dejanović), Župan (od 78. Leš).[:]