[:hr]Gotova je sezona za naše kadete i pionire koji su u nedjelju popodne u Zaprešiću odigrali svoje posljednje utakmice. Naši dečki su protiv Intera tražili bodove kako bi prvenstvo završili na što boljoj poziciji, ali su u tome uspjeli samo pioniri koji su svladali domaćina 2:1. Kadeti su pak podbacili i na kraju izgubili s visokih 4:1.

Pioniri su odigrali slabo prvo poluvrijeme u kojem su domaći poveli u 16. minuti, a ujedno je Dizdar morao spašavati svoj gol u nekoliko navrata. U nastavku susreta su se dečki ipak probudili i krenuli s presingom na domaća vrata, a to se uz bolju igru isplatilo u 43. i 54. minuti kada je Hmura prvo izjednačio pa onda i zabio za vodstvo i pobjedu.

Kadeti nisu dobro ušli u utakmicu te su nakon samo 17 minuta igre bili u dvostrukom zaostatku. Stigli su ipak do kraja prvog poluvremena naši dečki do gola, a mogli su i puno više iz nekoliko odličnih prilika i pogođene stative. U sličnom ritmu se nastavilo i u drugom poluvremenu, ali sve do trećeg gola domaćih kada su Zeleno-žuti pali i do kraja susreta primili još jedan gol.

KADETI: NK Inter – NK Istra 1961 4:1 (2:1)

ZAPREŠIĆ – ŠRC Zaprešić. 29. kolo 1. HNL, 14.5.2017., 16:15.
Gledatelja: 40

Sudac: Tomislav Bionda (Zaprešić). Pomoćnici: Filip Meglić (Krapinske Toplice) i Željko Tuđa (Zabok).
Strijelci: 1:0 Mi. Benčić (12′), 2:0 Rešetar (17′), 2:1 Miškulin (38′), 3:1 Petrović (69′), 4:1 Rešetar (77′).
Žuti kartoni: Šlogar (Inter) Šverko (Istra 1961)

Inter: Horvat, Ma. Benčić, Grdenić, Tomek (od 43. Tolić), Šinko, Soldo, Šlogar, Rešetar, Mi. Benčić (od 67. Jakopić), Budimir (od 78. Jolić), Bišćan (od 52. Golub).

Istra 1961: Marković, Šverko, Krizmanić (od 72. Mardešić), Bernobić, Golubić (od 58. Antanasković), Golja, Giljanović, Nikl, Mionić (od 71. Rosić), Miškulin, Petrović (od 71. Gračić).

PIONIRI: NK Inter – NK Istra 1961 1:2 (1:0)

ZAPREŠIĆ – ŠRC Zaprešić. 29. kolo 1. HNL, 14.5.2017., 14:30.
Gledatelja: 50

Sudac: Filip Meglić (Krapinske Toplice). Pomoćnici: Tomislav Bionda (Zaprešić) i Željko Tuđa (Zabok).
Strijelci: 1:0 Ban (16′), 1:1 Hmura (43′), 1:2 Hmura (54′)
Žuti kartoni: M. Kovač, Ban (Inter) Stanić (Istra 1961)

Inter: Blagus, Ljubić (od 58. Šilović), Lovrek, M. Kovač (od 63. Koludrović), Gredelj (od 65. Sremec), Hrastinski (od 58. Videk), Grofelnik, L. Kovač, Malota (od 63. Gajski), Ban, Plehan.

Istra 1961: Dizdar (od 36. Kolić), Braić (od 29. Valić), Pural, Boucaux, Stanić, Stošić, Poldrugovac (od 36. Dragešić), Nerovčić (od 33. Rovis), Hmura, Bilić, Lisica (od 66. Marjanović).[:]