[:hr]Nogometaši Istre 1961 su u utorak navečer odigrali prijateljsku utakmicu u Labinu protiv Rudara koja je završila pobjedom Zeleno-žutih od 4:1 Istarski trećeligaš bio je odličan sparing partner za naše dečke koji su odigrali dobru utakmicu u kojoj su većim djelom diktirali tempo i imali posjed lopte, a bolju igru uspjeli konkretizirati četiri puta.

Trener Raić-Sudar priliku je u prvom poluvremenu većinom dao igračima s manjom minutažom, uz nekoliko članova prve postave. U domaćim redovima je pak igralo nekoliko igrača koji su nekada bili članovi mlađih kategorija pulskog prvoligaša.

Zeleno-žuti su od prve minute preuzeli posjed lopte, dok su se Labinjani disciplinirano branili i čekali priliku iz kontre. Stigla je ona već u 6. minuti kada su domaći brzo stigli do gola Ćorića i poveli lijepom akcijom Marića i Macana. Puležani su odgovorili dvama bezopasnim udarcima iz daljine. Kako su Zeleno-žuti teško probijali čvrsti blok domaćih, prilika je bilo malo, a jednu je uspio iskoristiti Matyazh. Gotal se u 20. minuti lijepo riješio čuvara i ubacio na drugu stativu za Ukrajinca koji je u klizećem startu loptu poslao u gol. Do kraja poluvremena su nogometaši Istre 1961 stvorili dvije neloše prilike za gol, ali bez učinka. Udarac glavom Escovala u 36. i snažni udarac Gotala u 44. minuti bili su neprecizni.

Trener Raić-Sudar na poluvremenu je uveo dobar dio prve momčadi pa su Zeleno-žuti još izraženije zagospodarili terenom što je ubrzo rezultiralo preokretom. Prvo je Jelavić u 47. minuti iz blizine pogodio gredu, a par minuta kasnije Gotal je snažnim i preciznim udarcem s dvadesetak metara zabio za 2:1. U 53. minuti je već bilo 3:1, a ponovno je zabio Gotal. Novu priliku za Zeleno-žute imao je Bertoša u 64. minuti kada je glavom iz blizine pucao pored gola. Precizniji je ipak u 68. minuti bio Puclin koji se izborio za prostor i s 20-ak metara zapucao precizno i pre snažno za vratara domaćih koji nije uspio zaustaviti loptu.

Prijateljska: NK Rudar – NK Istra 1961 1:4 (1:1)

LABIN – Gradski stadion. Prijateljska utakmica, 10.10.2017., 18:00.
Gledatelja: 50

Sudac: Igora Rajko (Poreč).
Strijelci: 1:0 Macan (6′), 1:1 Matyazh (20′), 1:2 Gotal (50′), 1:4 Gotal (53′), 1:4 Puclin (68′)

Rudar: Vozila, Maksenčuk, Načinović An., Makić, Kurtić, Marić, Čudić, Bembić, Macan, Jokić, Škopac. Još su igrali: Blažina, Topić, Fejzić, Načinović Ar.

Istra 1961: Ćorić (od 46. Ivušić), Kitanovski (od 46. Grujević), Escoval (od 46. Bertoša), Gojković, Vrdoljak (od 63. Čuljak), Halilović (od 46. Mitrevski), Glover (od 46. Vojnović), Ferreira, Maksimović, Gotal (od 63. Puclin), Matyazh (od 46. Jelavić).[:us]Nogometaši Istre 1961 su u utorak navečer odigrali prijateljsku utakmicu u Labinu protiv Rudara koja je završila pobjedom Zeleno-žutih od 3:1 Istarski trećeligaš bio je odličan sparing partner za naše dečke koji su odigrali dobru utakmicu u kojoj su većim djelom diktirali tempo i imali posjed lopte, a bolju igru uspjeli konkretizirati tri puta.

Trener Raić-Sudar na poluvremenu je uveo dobar dio prve momčadi pa su Zeleno-žuti još izraženije zagospodarili terenom što je ubrzo rezultiralo preokretom. Prvo je Jelavić u 47. minuti iz blizine pogodio gredu, a par minuta kasnije Gotal je snažnim i preciznim udarcem s dvadesetak metara zabio za 2:1. Novu priliku za Zeleno-žute imao je Bertoša u 64. minuti kada je glavom iz blizine pucao pored gola. Precizniji je ipak u 68. minuti bio Puclin koji se izborio za prostor i s 20-ak metara zapucao precizno i pre snažno za vratara domaćih koji nije uspio zaustaviti loptu.

Labinjani su jedinu pravu priliku u nastavku susreta imali u 72. minuti kada nisu iskoristili dobru situaciju i prazan gol nakon istrčavanja Ivušića. S druge strane niti Jelavić nije iskoristio svoju drugu stopostotnu priliku već je, ovaj put glavom, pogodio gredu.[:]