[:hr]U nedjelju su nastavljena prvenstva mlađih kategorija hrvatskih prvoligaša. U sklopu 10. kola 1. HNL naši juniori su na pomoćnom igralištu na Drosini ugostili svoje vršnjake iz Osijeka. Tijekom prvih 45 minuta su momčadi bile izjednačene te su postigle po jedan gol. U vodstvo su već od sedme minute bili juniori Osijeka koji su bolje ušli u susret. Ipak, do kraja poluvremena je Urošević vratio svoju momčad u igru za željeni trobod. Iako su u drugom poluvremenu Zeleno-žuti nadigrali protivnika i stvorili niz obećavajućih i opasnih prilika za gol, izostala je kvalitetnija završnica što je naposljetku rezultiralo podjelom bodova.

Kadeti i pioniri su pak gostovali u Zagrebu kod Zagreba, a u Pulu su se vratili s tri osvojena boda. Iako su na poluvremenu gubili 1:0, naši pioniri su u drugom poluvremenu uspjeli preokrenuti preko Hmure i Kristaja te su tako stigli do pobjede na koju su čekali tri kola.

Kadeti su pak poveli u 26. minuti iz penala, ali su u drugom poluvremenu u samo tri minute primili dva gola što je Zagrebašima bilo dovoljno za trijumf nad Zeleno-žutima.

JUNIORI: NK Istra 1961 – NK Osijek 1:1 (1:1) – FOTOGRAFIJE

PULA – Pomoćno igralište na Drosini. 10. kolo 1. HNL za juniore, 6.11.2016., 10:00.
Gledatelja: 80

Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar). Pomoćnici: Robi Kezele (Rijeka) i Nenad Pjevac (Delnice).
Strijelci: 0:1 Magdić (7′), 1:1 Urošević (40′).
Žuti kartoni: Trešnjić (Istra 1961) Hlišć (Osijek).

Istra 1961: Kraljević, Da. Moravac, De. Moravac (od 58. Blašković), Miljanić, Urošević, Trešnjić (od 83. Čorak), Matteoni (od 85. Ramadani), Marić, Radetić, Bilić, Medić.

Osijek: Kovačević, Ocić, Mišković (od 46. Kožul), Plazonja, Magdić, Jakić (od 46. Stojanac), Špoljarić, Čikvar (od 61. Jakšić), Hlišć (od 58. Oroz), Pilj, Grgić (od 83. Kasač).

KADETI: NK Zagreb – NK Istra 1961 2:1 (0:1)

ZAGREB – Veslačka. 13. kolo 1. HNL za kadete, 6.11.2016., 14:45.
Gledatelja: 100

Sudac: Tino Krečak (Velika Gorica). Pomoćnici: Ivan Čužić i Ivan Mihalj (Velika Gorica).
Strijelci: 0:1 Giljanović (26′-11m), 1:1 Novosel (44′), 2:1 Krajačić (47′).
Žuti karton: Meglić (Zagreb)

Zagreb: Bruči, Meglić, Prpić, Ivanković, Šimunjak, Škegro (od 41. Novosel (od 68. Krznarić)), Čović (od 76. Smolčić), Krajačić, Vrbat (od 41. Jakopić), Celčić, Pejić (od 66. Bošnjak).

Istra 1961: Orbanić, Šverko, Matković (od 71. Krizmanić), Giljanović, Bernobić, Petrović, Antanasković, Miškulin (od 59. Golubić), Nikl (od 74. Matošević), Mionić, Golja.

PIONIRI: NK Zagreb – NK Istra 1961 1:2 (1:0)

ZAGREB – Veslačka. 13. kolo 1. HNL za pionire, 6.11.2016., 13:00.
Gledatelja: 50

Sudac: Ivan Čužić (Velika Gorica). Pomoćnici: Tino Krečak i Ivan Mihalj (Velika Gorica).
Strijelci: 1:0 Pavić (20′), 1:1 Hmura (53′), 1:2 Kristaj (63′).
Žuti kartoni:

Zagreb: Kovač, Kelečić, Franceković (od 36. Kovačić), Poštolka, Gulija, Matić (od 58. Devčić), Ćavar (od 66. Nakić), Matijević (od 55. Pavlović), Medić, Pavić, Levec (od 15. Hadžić).

Istra 1961: Dizdar, Parezanović, Rovis (od 45. Purak), Boucaux, Marjanović, Stanić, Kristaj, Kajtazović, Hmura (od 70. Žgomba), Bilić (od 69. Nerovčić), Lisica (od 70. Poldrugovac).[:]