[:hr]U nedjelju su naši pioniri i kadeti gostovali u Sesvetama, a kući su se vratili s četiri boda.

Prvi su nastupali pioniri koji su porazili domaću momčad rezultatom 3:0. Za Zeleno-žute su zabili Bilić dvaput i Lisica. Utakmica kadeta je bila puno neizvjesnija od one pionirske što ujedno sugerira i rezultat od 3:3.

Domaći su poveli 2:0 pogotcima u 20. i 24. minuti, a s tim rezultatom se išlo na odmor. Stvari je zakomplicirao Dujmović u 46. minuti kada je smanjio zaostatak Puležana, a novim pogotkom šest minuta kasnije rezultat doveo u egal.

Domaći su ipak stigli do novog vodstva četiri minute prije kraja utakmice svojim drugim kaznenim udarcem, ali je za novo i konačno izjednačenje zabio Gračić minutu prije kraja. Čestitke našim dečkima i njihovim trenerima na dobrim rezultatima.

PIONIRI: NK Sesvete – NK Istra 1961 0:3 (0:1)

SESVETE – Igralište Sesvete. 27. kolo 1. HNL, 6.5.2018., 15:00.
Gledatelja: 30

Sudac: Ivan Podgorski-Boček (Zagreb). Pomoćnici: Mario Cindrić (Zagreb) i Nenad Hendak (Vrbovec).
Strijelci: 0:1 Bilić (23′), 0:2 Bilić (48′), 0:3 Lisica (50′).
Žuti kartoni: Burek, Kopić (Sesvete)

Sesvete: Mandić, Pobi, Kopić, Gracin, Burek, Šurmin, Zlatunić (od 50. Matić), Gubijan, Kulenović (od 52. Šimunović), Houdek (od 47. Markić), Turk (od 52. Stanić).

Istra 1961: Kolić (od 58. Jurak), Perković, Buić, Tomić (od 36. Knapić), Rakovac (od 44. Cukon), Bilić, Lisica, Trešnjić, Marić, Ostović (od 50. Radović), Maurić (od 61. Parezanović).

KADETI: NK Sesvete – NK Istra 1961 3:3 (2:0)

SESVETE – Igralište Sesvete. 27. kolo 1. HNL, 6.5.2018., 16:45.
Gledatelja: 50

Sudac: Mario Cindrić (Zagreb). Pomoćnici: Ivan Podgorski-Boček (Zagreb) i Nenad Hendak (Vrbovec).
Strijelci: 1:0 Tolj (20′), 2:0 Tolj (24′-11m), 2:1 Dujmović (46′), 2:2 Dujmović (52′), 3:2 Tolj (76′-11m), 3:3 Gračić (79′).
Sesvete: Vidović, Mamić, Bastalec (od 62. Glasnović), Starčić, Marić, Mijatović, Lončar (od 56. Režek), Koščak, Miljanić, Tolj, Talan.

Istra 1961: Marković, Ladislović, Velkavrh, Stanić, Gračić, Vukmir, Ereiz, Dujmović, Golubić, Hmura, Kristaj (od 69. Kajtazović).[:]