[:hr]Nogometaši Istre 1961 su u subotu popodne gostovali u Novoj Gorici gdje su nastupali na trokut turniru uz domaćina Goricu i Udinese, a sve povodom fešte za 70 godina postojanja Gorice. Zeleno-žuti su u prvoj utakmici slavili protiv domaćina 1:0 pogotkom Renata Gojkovića, dok su protiv Udinesea izgubili istim rezultatom.

U prvoj utakmici momčadi Gorice i Istre 1961 su većim djelom bile izjednačene, ali su domaći imali nešto više prilika za gol. Ipak, Zeleno-žuti su bili ti koji su iskoristili priliku i u 12. minuti poveli preko Gojkovića koji je bio najviši u skoku na ubačaj Prelčeca iz kornera. Za Istru 1961 zaprijetio je i Halilović koji je u 17. minuti ukrao jednu loptu na sredini terena i krenuo u kontru, ali je loptu poslao pored gola. S druge strane Goričani su u prvih dvadesetak minuta utakmice teško dolazili pred gol Istre 1961 te su većinom njihovi napadi završavali u bloku Zeleno-žutih. Najopasnije situacije Gorica je imala od 28. do 31. minute kada je Ćorić s nekoliko sjajnih intervencija spasio svoj gol. Prvo je u 28. minuti Osuji pucao u blok Istre, zatim je Ćorić obranio udarac Mariniča da bi naš vratar još jednom odlično reagirao, ovaj put na udarac Guliča.

Utakmica protiv Udinesea bila je puno manje uzbudljiva od one s Goricom, a tijekom cijelog susreta su momčadi stvorili tek nekoliko prilika, većinom bezopasnih. Dogodilo se to u prvih sedam minuta utakmice kada je prvo Gotal pucao slabo nakon greške vratara Udinesea, dok je četiri minute kasnije Ruscio pokušao ugroziti Ivušića, ali je lopta završila pored gola. U 20. minuti došlo je do naguravanja između Gotala i De Souze, a sve se završilo dvostrukim isključenjem. Momčad Udinesea povela je u 30. minuti preko Ingelssona koji je iskoristio dobru loptu i zabio pored istrčalog Ivušića. Do kraja 45-o minutne utakmice još je Halilović pokušao udarcem iz daljine, ali neprecizno.

Solidna predstava nogometaša Istre 1961 koji su uveličali proslavu 70-og rođendana slovenskog prvoligaša iz Nove Gorice.

ND Gorica – NK Istra 1961 0:1

NOVA GORICA – Športni park. Prijateljska utakmica, 2.9.2017., 16:00.