[:hr]Dva od mogućih devet bodova su osvojile tri prvoligaške ekipe škole nogometa Istre 1961 koje su u subotu odigrale svoje ligaške susrete.

Juniori su na gostovanju kod Osijeka pretrpjeli svoj osmi prvenstveni poraz te se trenutno s 22 osvojena boda nalaze na devetoj poziciji na prvenstvenoj ljestvici. Jedini pogodak na utakmici postigao je Sabolović početkom drugog poluvremena.

Kadeti i pioniri su pak igrali na domaćem terenu gdje su ugostili momčad Zagreba. Pioniri su odigrali bez golova i osvojili bod, dok su kadeti ostvarili isti bodovni učinak uz rezultat 1:1. Gosti su poveli već u prvoj minuti utakmice, ali su Zeleno-žuti izjednačili iz kaznenog udarca preko Rosića za konačnih 1:1.

JUNIORI: NK Osijek – NK Istra 1961

OSIJEK – Gradski vrt. Utakmica 21. kola 1. HNL, 6.5.2017., 10:00.
Gledatelja:

Sudac: Andrej Burilo (Osijek). Pomoćnici: Kristijan Novosel (Gat) i Tomislav Keglević (Našice).
Strijelac: 1:0 Sabolović (48′).
Žuti karton: Alves (Osijek)

Osijek: Đilas, Mišković, Pavičić, Gačić, Salapić, Kasač, Alves (od 46. Sabolović), Anić (od 58. Grgić), Soldić (od 89. Jakić), Magdić (od 46. Ocić), Knežević (od 67. Barukčić).

Istra 1961: Kraljević, Sušac (od 87. Magdić), Miljanić, De. Moravac, Da. Moravac, Trešnjić, Matteoni (od 72. Blašković), Giljanović (od 84. Bećar), Marić, Radetić, Jozić.

KADETI: NK Istra 1961 – NK Zagreb 1:1 (1:1)

PULA – Pomoćno igralište na Drosini. 28. kolo 1. HNL, 6.5.2017., 14:45.
Gledatelja: 70

Sudac: Mateo Čalić (Marčana). Pomoćnici: Saša Kapular (Brtonigla) i Hrvoje Mađarić (Vrsar).
Strijelci: 0:1 Čović (1′), 1:1 Rosić (40′-11m)
Žuti kartoni: Bernobić (Istra 1961) Celčić, Pejić (Zagreb).

Istra 1961: Orbanić, Šverko, Mardešić (od 73. Krizmanić), Leko, Golubić, Golja, Bernobić, Nikl, Rosić, Antanasković, Petrović.

Zagreb: Bruči, Žakula, Ivanković, Celčić (od 41. Kocev), Meglić, Bošnjak (od 64. Krznarić), Vrbat (od 41. Čilić), Marinić (od 54. Škegro), Čović (od 47. Uzelac), Pintarić, Pejić.

PIONIRI: NK Istra 1961 – NK Zagreb 0:0

PULA – Pomoćno igralište na Drosini. 28. kolo 1. HNL, 6.5.2017., 13:00.

Sudac: Saša Kapular (Brtonigla). Pomoćnici: Mateo Čalić (Marčana) i Hrvoje Mađarić (Vrsar).
Žuti karton: Pavlović (Zagreb)

Istra 1961: Dizdar, Braić (od 68. Stanić), Marjanović (od 23. Valić), Boucaux, Ladislović, Stošić, Lisica, Nerovčić, Bilić, Hmura, Poldrugovac (od 42. Purak).

Zagreb: Kavčić, Kelečić, Franceković, Poštolka, Hadžić, Matić, Nakić (od 36. Levec), Gotovac, Pavlović (od 51. Banjac), Ćavar (od 66. Marušić), Matijević (od 65. Devčić).[:]