[:hr]Pioniri i kadeti Istre 1961 su u nedjelju na domaćem terenu ugostili svoje vršnjake momčadi Adriatica iz Splita. Borba za ostanak u ligi se za mlade Zeleno-žute nastavlja, a bodovni konto su si uspjeli podebljati s dva osvojena boda protiv gostiju iz Splita.

Pomalo je nevjerojatno da su obje utakmice završile 1:1 i da su si oba primljena gola mladi Zeleno-žuti zabili sami. Pioniri su gubili 1:0 autogolom Rojnića, ali je Bernobić u 54. minuti uspio izjednačiti. Kadeti su pak vodili od 36. minute pogotkom Trešnjića, ali si je u 60. minuti autogol zabio Urošević.

Sljedeće utakmice će Istra 1961 igrati u subotu na Drosini protiv Zadra u sklopu zaostalih utakmica 17. kola. Bit će to krucijalne utakmice za ostanak u prvoligaško društvo.

Kadeti: NK Istra 1961 – NK Adriatic 1:1 (1:0)

PULA – Pomoćno igralište na Drosini. 19. kolo 1. HNL, 20. ožujka 2016.

Strijelci: 1:0 Trešnjić (36′), 1:1 Urošević (60′-ag)

Istra 1961: Tomišić, Modrušan (od 62. Rosić), Vujica, Matković, De. Moravac, Lazendić (od 41. Rušnjak), Ramadani, Giljanović, Trešnjić, Leko, Urošević.

Adriatic: Ninčević, Zebić, Kurtović, Bobanović, Karabatić (od 74. Jurenić), Radošević (od 79. Hadžiabdić), Vidović, Kulić (od 80. Huljev), Duvnjak, Jurlina (od 78. Vučemilović), Vladović (od 80. Vuknić).

Pioniri: NK Istra 1961 – NK Adriatic 1:1 (0:1)

Strijelci: 0:1 Rojnić (20′-ag), 1:1 Bernobić (54′)

Istra 1961: Marković, Šverko (od 68. Hasanbašić), Velkavrh, Golubić (od 40. Krasniqi), Rojnić, Petrović, Karlović (od 50. Mardešić), Bernobić, Nikl, Antanasković (od 70. Gunjača), Bembić.

Adriatic: Runje, Matanović, Bekavac (od 57. Duran), Mamut, Balić, J. Nedoklan, Olujić (od 63. L. Nedoklan), Mišić, Mrkonjić, Ljubić (od 54. Kušeta), Ercegović (od 44. Gotovac).[:]