[:hr]Polovičan uspjeh naših mladih prvoligaša koji su u subotu na Drosini otvorili novu natjecateljsku sezonu. Dok su pioniri trenera Banovića uvjerljivom pobjedom svladali i nadigrali svoje vršnjake iz Varaždina, to na žalost nije pošlo za nogom kadetima koji su pretrpjeli poraz od 2:1.

Pioniri su izdominirali protivnika i već u prvom poluvremenu riješili pitanje pobjednika pogotcima Ostovića, Rakovca i Lisice. U nastavku susreta se u listu strijelaca još jednom upisao Rakovac, a uz njega i Maurić. Gosti su ipak uspjeli stići do počasnog pogotka tri minute prije kraja susreta.

Kadeti su pak oslabljeni neigranjem nekoliko važnih igrača odigrali nešto slabiju utakmicu u kojoj su protivnici većim djelom bili bolji protivnik na terenu. Varaždinci su u vodstvo stigli već u devetoj minuti, a neovisno o pokušajima Zeleno-žutih da dođu do izjednačenja, gosti su se uspješno branili i čuvali prednost. Novi gol Varaždinci su postigli u 56. minuti, ali je nadu Puležanima oživio Dujmović u 68. minuti. Na žalost po igrače i trenera Bošca, rezultat se do kraja susreta nije mijenjao.

PIONIRI: NK Istra 1961 – NK Varaždin 5:1 (3:0)

PULA – Pomoćno igralište na Drosini. 1. kolo 1. HNL, 12.8.2017., 17:00.
Gledatelja: 100

Sudac: Igor Rajko (Poreč). Marin Vidulin (Kanfanar) i Nenad Marušić (Opatija).
Strijelci: 1:0 Ostović (3′), 2:0 Rakovac (12′), 3:0 Lisica (25′), 4:0 Rakovac (43′), 5:0 Maurić (54′), 5:1 Martinjaš (67′).

Istra 1961: Flegar, Parezanović, Perković, Stošić, Knapić (od 58. Terlević), Buić, Tomić (od 65. Leonardelli), Rakovac (od 53. Trešnjić), Bilić, Lisica, Ostović (od 44. Maurić).

Varaždin: Kodba, Hudek (od 30. Turk), Potrebica, Fotak, Baneković, Lusavec, Havojić (od 53. Habijan), Bujan (od 36. Martinjaš), Sabo (od 44. Gibanjek), Mihalinec, Telebar (od 36. Martinčević).

KADETI: NK Istra 1961 – NK Varaždin 1:2 (0:1)

PULA – Pomoćno igralište na Drosini. 1. kolo 1. HNL, 12.8.2017., 18:45.

Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar). Igor Rajko (Poreč) i Nenad Marušić (Opatija).
Strijelci: 0:1 Dumbović (9′), 0:2 Petrinec (56′), 1:2 Dujmović (68′).
Žuti kartoni: Hmura (Istra 1961) Mezga, Kirić, Cerovčec (Varaždin).

Istra 1961: Marković, Boucaux, Velkavrh, Ladislović, Ereiz, Dujmović, Bernobić, Nikl, Antanasković, Gračić, Rovis (od 62. Hmura).

Varaždin: Jovan, Cerovčec, Dumbović (od 71. Dolovski), Petrinec, Kirić (od 71. Sokač), Lotar, Mezga, Banec, Vrtarić, Težački, Horvat.[:]