[:hr]Na lijep su način pioniri Istre 1961 završili sezonu. Na pomoćnom igralištu na Drosini su u nedjelju ugostili svoje vršnjake iz Cibalije koje su kući ispratili s čak šest pogodaka u mreži. U jednosmjernoj utakmici su Zeleno-žuti bili puno bolja momčad na terenu, a dečki trenera Lasića su to uspjeli konkretizirati šest puta. Prvi je u 21. minuti zabio Mardešić, a Antanasković je povećao vodstvo početkom drugog poluvremena. U 20 minuta, od 50. do 70. minute je hat-trick upisao Mionić, a u strijelce se upisao i Karlović.

Kadeti su utakmicu odigrali na glavnom terenu pulskog gradskog stadiona koji im ipak nije donio sreću. Pred 100-ak ljudi su dečki odigrali borbenu utakmicu u kojoj nisu iskoristili svoje mnogobrojne dobre prilike. Gosti pak jesu pa su u Vinkovce otišli s tri boda u džepu. Oba pogotka su Vinkovčani postigli u nastavku susreta, dok Istra u 78. minuti nije iskoristila priliku za smanjenje zaostatka iz kaznenog udarca.

Pioniri su sezonu završili s 30 bodova i sedam pobjeda, devet remija i 14 poraza, a s gol razlikom 36:51. Kadeti su tijekom sezone upisali sedam pobjeda, šest remija i 17 poraza s gol razlikom 30:58 i 27 osvojenih bodova.

PIONIRI: NK Istra 1961 – HNK Cibalia 6:0 (1:0) – FOTOGRAFIJE

PULA – Pomoćno igralište na Drosini. 30. kolo 1. HNL, 5.6.2016.

Strijelci: 1:0 Mardešić (21′), 2:0 Antanasković (42′), 3:0 Mionić (50′), 4:0 Karlović (60′), 5:0 Mionić (68′), 6:0 Mionić (70′)
Žuti kartoni: Mečić, Božić (Cibalia)

Istra 1961: Marković, Šverko (od 56. Karlović), Velkavrh (od 59. Krizmanić), Bernobić, Rojnić (od 65. Gračić), Petrović, Antanasković (od 62. Rovis), Bembić (od 36. Ladislović), Golubić, Mionić, Mardešić.

Cibalia: Mečić, Tuček (od 56. Petrović), Magić (od 59. Batinić), Rusmirović, Prnjak, Božić, Avdičević, Tunjić (od 36. Damjanović), Križanović, Sušić, Bilić (od 36. Drena Beljo).

KADETI: NK Istra 1961 – HNK Cibalia 0:2 (0:1) – FOTOGRAFIJE

Strijelci: 0:1 Šikić (42′), 0:2 Adžaga (75′)
Žuti kartoni: Urošević, Da. MOravac (Istra 1961) Šikić, Vojnić (Cibalia)

Istra 1961: Tomišić, Jozić (od 80. Magdić), Matković (od 76. Vujica), De. Moravac, Lazendić (od 76. Leko), Ramadani, Brajković (od 51. Blašković), Da. Moravac, Trešnjić, Urošević, Golja (od 72. Rušnjak).

Cibalia: Vojnić, Pavičić, Kvesić, Lučić, Stanić, Karimović, Adžaga, Božić (od 80. Dekanić), Šikić (od 79. Išasegi), Blizanac, Filipović.[:us]PIONEERS: NK Istra 1961 – HNK Cibalia 6:0 (1:0) – PHOTOS

PULA – Drosina. 30. kolo 1. HNL, 5.6.2016.

Scorers: 1:0 Mardešić (21′), 2:0 Antanasković (42′), 3:0 Mionić (50′), 4:0 Karlović (60′), 5:0 Mionić (68′), 6:0 Mionić (70′)
Yellow cards: Mečić, Božić (Cibalia)

CADETS: NK Istra 1961 – HNK Cibalia 0:2 (0:1) – PHOTOS

PULA – Drosina. 30. kolo 1. HNL, 5.6.2016.

Scorers: 0:1 Šikić (42′), 0:2 Adžaga (75′)
Yellow cards: Urošević, Da. MOravac (Istra 1961) Šikić, Vojnić (Cibalia)

Cibalia: Vojnić, Pavičić, Kvesić, Lučić, Stanić, Karimović, Adžaga, Božić (od 80. Dekanić), Šikić (od 79. Išasegi), Blizanac, Filipović.[:]