[:hr]U utorak popodne su pioniri i kadeti Istre 1961 ugostili svoje vršnjake iz Sesveta u sklopu prvog kola novih prvoligaških sezona. Pioniri su ostvarili minimalnu pobjedu, dok su kadeti remizirali rezultatom 1:1.

Pioniri su vatreno krštenje u prvoj ligi odradili vrlo dobro. Iako se vidjelo da su pomalo impresionirani, dečki su brzo pohvatali konce igre i u utakmici bez puno šansi za gol zasluženo slavili s minimalnih 1:0. Jedini gol na utakmici postigao je Hmura u 24. minuti utakmice, ali su naši klinci stvorili još nekoliko obećavajućih prilika i pogodili gredu. Sve u svemu dobar debi za mlade pionire koji su se odmah na početku sezone osladili trobodom.

U utakmici kadeta su momčadi većim djelom susreta bile izjednačene. Iako su mladi Zeleno-žuti imali veći posjed lopte, pogotovo u drugom poluvremenu kada su hvatali rezultatski zaostatak, izostale su opasne akcije pred golom Sesveta. Gosti su se do kraja utakmice čuvali rezultat, ali je silan trud Zeleno-žutih ipak nagrađen izjednačujućim golom Golje u 75. minuti.

PIONIRI: NK Istra 1961 – NK Sesvete 1:0 (1:0) – FOTOGALERIJA

PULA – Pomoćno igralište na Drosini. 1. kolo 1. HNL, 16.8.2016., 16:45.
Gledatelja: 80

Sudac: Marko Linić (Rijeka). Pomoćnici: Marin Vidulin (Kanfanar) i Marko Balen (Rijeka).
Strijelac: 1:0 Hmura (24′)
Žuti kartoni: Rovis (Istra 1961) Kopić, Brezovec (Sesvete)

Istra 1961: Dizdar, Parezanović, Rovis, Boucaux, Ladislović, Stanić, Kristaj (od 57. Stojanović), Kajtazović, Hmura, Bilić, Lisica.

Sesvete: Benić, Jurić, Palić, Kopić (od 36. Tarle), Burek (od 63. I. Barišić), Žarko (od 36. Pobi), Koščak, Mamić (od 41. T. Barišić), Janušić (od 63. Pavlić), Brezovec, Starčić.

KADETI: NK Istra 1961 – NK Sesvete 1:1 (0:1) – FOTOGALERIJA

PULA – Pomoćno igralište na Drosini. 1. kolo 1. HNL, 16.8.2016., 18:30.
Gledatelja: 100

Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar). Pomoćnici: Marko Linić i Marko Balen (Rijeka).
Strijelci: 0:1 Barukčić (40′), 1:1 Golja (75′)
Žuti kartoni: Hlebec, Žakula (Sesvete)

Istra 1961: Orbanić, Balija, Matković (od 69. Velkavrh), Giljanović, Bernobić, Petrović, Miškulin, Golja, Matošević (od 48. Antanasković), Mionić, Nikl (od 69. Golubić).

Sesvete: Bilić, Žakula, Vunići, Podgorski, Hlebec, Šahdanović (od 68. Jug), Hranjec, Mamić (od 63. Marinić), Čengić (od 79. Stojanović), Barukčić (od 55. Kezerić), Jagodin.[:us]PIONEERS: NK Istra 1961 – NK Sesvete 1:0 (1:0) – PHOTO GALLERY

PULA – Drosina. 1st round 1. HNL, 8/16/2016., 16:45.
Spectators: 80

Referee: Marko Linić (Rijeka). Referee: Marin Vidulin (Kanfanar) i Marko Balen (Rijeka).
Scorer: 1:0 Hmura (24′)
Yellow cards: Rovis (Istra 1961) Kopić, Brezovec (Sesvete)

Istra 1961: Dizdar, Parezanović, Rovis, Boucaux, Ladislović, Stanić, Kristaj (from 57. Stojanović), Kajtazović, Hmura, Bilić, Lisica.

Sesvete: Benić, Jurić, Palić, Kopić (from 36. Tarle), Burek (from 63. I. Barišić), Žarko (from 36. Pobi), Koščak, Mamić (from 41. T. Barišić), Janušić (from 63. Pavlić), Brezovec, Starčić.

CADETS: NK Istra 1961 – NK Sesvete 1:1 (0:1) – PHOTO GALLERY

PULA – Drosina. 1st round 1. HNL, 8/16/2016., 18:30.