[:hr]Mladi nogometaši Istre 1961 su u subotu popodne u sklopu 5. kola ugostili svoje vršnjake iz Zaprešića. Prvi su na travnjak istrčali pioniri koji su u pomalo nevjerojatnoj utakmici osvojili bod. Ni u kojem slučaju utakmica nije išla u smjeru jednog boda pošto se na odmor išlo s 3:0 za Zeleno-žute i uz izraženu dominaciju u igri. Nesigurnost među domaće redove unio je primljeni gol u 46. minuti, a paniku gol iz penala u 57. minuti. Iako su mladi Zeleno-žuti imali puno sjajnih prilika za gol, slabe reakcije pred golom gostiju koštale su ih dva boda jer su u posljednjoj minuti gosti izjednačili na 3:3.

Kadeti su se nakon jednog kola vratili pobjedama te su u potpunosti zasluženo slavili protiv Intera koji nije uspio konkretnije zaprijetiti Puležanima. Raspoložena ofanzina linija Zeleno-žutih predvođena Trešnjićem i Uroševićem zabila je po gol u svakom poluvremenu za sigurnih 2:0. Za vodstvo se u 22. minuti pobrinuo Trešnjić preciznim udarcem glavom na ubačaj Uroševića, a za konačnih 2:0 je iz slobodnog udarca precizan bio Urošević.

PIONIRI: NK Istra 1961 – NK Inter 3:3 (3:0)

PULA – Pomoćno igralište na Drosini. Utakmica 5. kola 1. HNL za pionire, 19. rujna 2015., 14:30.
Gledatelja: 120

Sudac: Mateo Čalić (Marčana). Pomoćnici: Valentin Jakovac (Pula) i Diego Biljuh (Marčana).
Strijelci: 1:0 Bernobić (3′), 2:0 Nikl (22′), 3:0 Golubić (28′), 3:1 Atlija (46′), 3:2 Soldo (57′-11m), 3:3 Soldo (70′)
Žuti kartoni: Rovis, Marković, Mionić, Antanasković (Istra 1961) Benčić, Mužar, Soldo (Inter)

Istra 1961: Marković, Karlović (od 59. Hasanbašić), Mardešić, Rojnić, Rovis, Golubić, Bernobić, Velkavrh (od 50. Antanasković), Nikl, Mionić, Bembić.

Inter: Šarkanj, Martinec, Mihaliček (od 26. Lovrek), Benčić, Soldo, Atlija, Mužar (od 44. Grabar), Lovrić (od 35. Pasariček), Bratić, Cerovečki (od 63. Malota), Benčić.

KADETI: NK Istra 1961 – NK Inter 2:0 (1:0)

PULA – Pomoćno igralište na Drosini. Utakmica 5. kola 1. HNL za kadete, 19. rujna 2015., 16:15.
Gledatelja: 150

Sudac: Valentin Jakovac (Pula). Pomoćnici: Mateo Čalić i Diego Biljuh (oba Marčana).
Strijelci: 1:0 Trešnjić (22′), 2:0 Urošević (69′)
Žuti kartoni: De. Moravac, Lazendić (Istra 1961) Petruša, Velagić, Batina, Grabušić (Inter)

Istra 1961: Tomišić, Jozić, Matković (od 41. Vujica), Lazendić, Glavaš, Giljanović, Golja (od 46. Miškulin), De. Moravac, Trešnjić (od 79. Rušnjak), Urošević (od 79. Da. Moravac), Brajković (od 52. Ramadani).

Inter: Mitić, Petruša, Grabušić, Šamija, Brumen, Velagić, Šlogar, Kolar (od 52. Starešina), Batina (od 68. Rešetar), Ćosić (od 69. Tomek), Ištuk.[:]