[:hr]Pioniri i kadeti Istre 1961 su u subotu popodne na pomoćnom terenu pulskog gradskog stadiona ugostili svoje vršnjake iz momčadi Splita. U dvije vrlo dobre i zanimljive, a nadasve i borbene utakmice, Zeleno-žuti i Crveni su podijelili bodove.

Pioniri su bile puno bliže pobjedi od svojih starijih kolega. Poveli su već u prvoj minuti preko Mardešića i utakmicu nastavili u istom napadačkom ritmu. Iako su bili bolja momčad na terenu, to nisu uspjeli kapitalizirati. Najbolju priliku za povećanje vodstva imali su iz penala preko Mionića. Za nerealizirani kazneni udarac kapetana momčadi kazna je na žalost stigla već u sljedećem napadu kada su gosti izjednačili za konačnih 1:1.

Kadeti su primili pogodak već u ranoj fazi utakmice, a rani rezultatski zaostatak unio je nervozu u redove Zeleno-žutih koji u prvom poluvremenu nisu uspjeli konkretnije zaprijetiti gostima. U nastavak susreta su ušli puno mirnije, igrali dobro i stvarali šanse, a nagrada za to stigla je u 65. minuti kada je Blašković nakon krasnog slaloma pogodio nebranjeni dio mreže za 1:1.

Čestitke dečkima na dobrim utakmicama.

Pioniri: NK Istra 1961 – RNK Split 1:1 (1:0) – GALERIJA FOTOGRAFIJA

PULA – Drosina. 23. kolo 1. HNL, 16.4.2016., 15:00

Strijelci: 1:0 Mardešić (1′), 1:1 Erceg (41′)

Žuti kartoni: Šverko (Istra 1961) Milanović, Lauš (Split)

Istra 1961: Kovačić, Šverko, Velkavrh, Bernobić, Vladislović, Petrović, Antanasković, Krasniqi (od 52. Karlović), Nikl (od 36. Hasanbašić (od 46. Golubić)), Mionić, Mardešić.

Split: Radić, Jelović, Vivodinac, Barišić, Milanović, Vlajković (od 65. Vuković), Glavaš, Lauš (od 69. Vardić), Buble, Erceg.

Kadeti: NK Istra 1961 – RNK Split 1:1 (0:1) – GALERIJA FOTOGRAFIJA

PULA – Drosina. 23. kolo 1. HNL, 16.4.2016., 16:45

Strijelci: 0:1 Javorčić (6′), 1:1 Blašković (65′)

Žuti kartoni: Trešnjić (Istra 1961) Javorčić, Šumiga, Čovo, Jerčić (Split)
Crveni karton: Jerčić, drugi žuti 70′ (Split)

Istra 1961: Tomišić, Jozić, Matković (od 79. Vujica), Magdić (od 41. Lazendić), De. Moravac, Da. Moravac (od 79. Ramadani), Blašković, Giljanović, Trešnjić, Urošević, Golja (od 67. Brajković).

Split: Bulat, Krivić (od 79. Čovo), Spajić, Vuletić (od 69. Mandarić), Barada, Čovo, Jerčić, Javorčić, Radić, Gadže (od 77. Durdov), Šušak (od 54. Šumiga).[:us]Pioneers: NK Istra 1961 – RNK Split 1:1 (1:0) – PHOTO GALLERY

PULA – Drosina. 23rd round 1. HNL, 4/16/2016, 15:00

Scorers: 1:0 Mardešić (1′), 1:1 Erceg (41′)

Yellow cards: Šverko (Istra 1961) Milanović, Lauš (Split)

Istra 1961: Kovačić, Šverko, Velkavrh, Bernobić, Vladislović, Petrović, Antanasković, Krasniqi (from 52. Karlović), Nikl (from 36. Hasanbašić (from 46. Golubić)), Mionić, Mardešić.

Split: Radić, Jelović, Vivodinac, Barišić, Milanović, Vlajković (from 65. Vuković), Glavaš, Lauš (from 69. Vardić), Buble, Erceg.

Cadets: NK Istra 1961 – RNK Split 1:1 (0:1) – PHOTO GALLERY

PULA – Drosina. 23rd round 1. HNL, 4/16/2016, 16:45

Scorers: 0:1 Javorčić (6′), 1:1 Blašković (65′)

Yellow cards: Trešnjić (Istra 1961) Javorčić, Šumiga, Čovo, Jerčić (Split)
Red card: Jerčić, second yellow card 70′ (Split)

Istra 1961: Tomišić, Jozić, Matković (from 79. Vujica), Magdić (from 41. Lazendić), De. Moravac, Da. Moravac (from 79. Ramadani), Blašković, Giljanović, Trešnjić, Urošević, Golja (from 67. Brajković).

Split: Bulat, Krivić (from 79. Čovo), Spajić, Vuletić (from 69. Mandarić), Barada, Čovo, Jerčić, Javorčić, Radić, Gadže (from 77. Durdov), Šušak (from 54. Šumiga).