[:hr]Mladi nogometaši Istre 1961, pioniri, kadeti i juniori pulskog prvoligaša, u nedjelju su igrali svoje zaostale prvenstvene utakmice protiv Slaven Belupa te su pritom upisali tri pozitivna rezultata.

Pioniri trenera Bošca su igrali 1:1 i prava je šteta što nisu uspjeli iskoristiti odličnu priliku za doći do druge prvenstvene pobjede. Naime, vratar gostiju je u 42. minuti utakmice dobio izravni crveni karton kada je skrivio penal. S bijele točke je zabio Krizmanić koji je tako izjednačio rezultat na 1:1. Iako su Zeleno-žuti bili s igračem više, a na gol gostiju je stao igrač, dečki trenera Bošca su uspjeli opasnije zaprijetiti tek u nekoliko navrata, ali se svaki put spriječio igrač/vratar.

Kadeti su pak trećim ovosezonskim remijem osvojili svoj 12. bod i tako polusezonu završili na 13. mjestu. Gosti su poveli već u petoj minuti utakmice i imali u rukama sva tri boda do 68. minute kada je Daniel Moravac zabio za izjednačenje. Šok je uslijedio u posljednjim minutama utakmice kada je vratar Istre skrivio kazneni udarac, ali se ipak uspio iskupiti i obraniti udarac s bijele točke.

Juniori su svoju utakmicu protiv Slavena igrali u Štinjanu gdje su stigli do druge prvenstvene pobjede te su se tako napokon odmaknuli od posljednje pozicije na prvenstvenoj ljestvici. Poveli su dečki pogotkom Čorka u četvrtoj minuti utakmice, ali su gosti uspjeli izjednačiti do kraja poluvremena. U 72. minuti je vratar Istre Ostojić dobio crveni karton, ali su Zeleno-žuti unatoč brojčanom minusu na terenu stigli do pogotka preko Miljanića i tako ostvarili važnu pobjedu za kraj polusezone.

PIONIRI: NK Istra 1961 – NK Slaven Belupo 1:1 (0:1)

PULA – Pomoćno igralište na Drosini. Zaostala utakmica 10. kola 1.HNL za pionire, 6. prosinca 2015, 12:00 sati.
Gledatelja: 100

Sudac: Mateo Čalić (Marčana). Pomoćnici: Igor Rajko (Poreč) i Hrvoje Mađarić (Vrsar).
Strijelci: 0:1 Kranclbinder (9′), 1:1 Krizmanić (28′-11m)
Žuti kartoni: Velkavrh, Karlović (Istra 1961) Liklin, Delić, Krištofić (Slaven)
Crveni karton: Ramaj (Slaven)

Istra 1961: Kovačić, Šverko (od 36. Karlović), Velkavrh, Rojnić (od 36. Ladislović), Gračić, Bernobić, Antanasković, Gunjača, Nikl, Bembić (od 45. Mardešić), Krizmanić.

Slaven: Ramaj, Kiš, Varović, Krištofić, Fusić (od 36. Lovnički), Štritar (od 20. Delić), Liklin, Kožarić (od 47. Šumiga), Svržnjak, Brković, Kranclbinder.

________________________________

KADETI: NK Istra 1961 – NK Slaven Belupo 1:1 (0:1)

PULA – Pomoćno igralište na Drosini. Zaostala utakmica 10. kola 1.HNL za kadete, 6. prosinca 2015, 13:45 sati.

Sudac: Igor Rajko (Poreč). Pomoćnici: Mateo Čalić (Marčana) i Hrvoje Mađarić (Vrsar).
Strijelci: 0:1 R. Ribić (5′), 1:1 Da. Moravac (68′)
Žuti kartoni: De. Moravac, Da. Moravac, Leko, Tomišić (Istra 1961) Olić, Srbljinović (Slaven)

Istra 1961: Tomišić, De. Moravac, Matković, Da. Moravac, Lazendić, Leko, Golja, Giljanović, Trešnjić, Miškulin, Brajković (od 51. Vujica).

Slaven: Kurtanjek, A. Ribić, Olić, Zanjko, Hlevnjak, Srbljinović, Hajdinjak, R. Ribić, Benko (od 69. Kudumija), Mladen, Međurečan (od 52. Sinjaković).

JUNIORI: NK Istra 1961 – NK Slaven Belupo 2:1 (1:1)

ŠTINJAN – Igralište Fortin. Zaostala utakmica 10. kola 1.HNL za kadete, 6. prosinca 2015, 13:00 sati.
Gledatelja: 50

Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar). Pomoćnici: Ivica Radošević (Gospić) i Diego Biljuh (Marčana)
Strijelci: 1:0 Čorak (4′), 1:1 Bistrović (42′), 2:1 Miljanić (77′)
Žuti kartoni: Softić, Cvek Šekuljica, Mršulja, Iveša (Istra 1961) Bogojević, Bistrović (Slaven)
Crveni karton: Ostojić (Istra 1961)

Istra 1961: Ostojić, Iveša, Škaro, Mršulja, Bilić, Softić, Cvek Šekuljica (od 70. Radetić), Marić, Čorak (od 73. Petrović), Jokić (od 60. Kovač), Miljanić (od 84. Tadić).

Slaven: Božek, Mikor, Bubnjić, Fumek, Bistrović, Bogojević (od 70. Novak), Đurašević (od 80. Pavlović), Tuba, Jajalo, Mihić, Poldrugač.[:us]Pioneers, cadets and juniors of Istra 1961 played three matches against Slaven Belupo which was also the last matches of this half of the season.

The pioneers of coach Božac made a 1:1 tie against Slaven. Sadly, they didn’t managed to win against the opponent that had 10 players in the field and a player as the goalkeeper after the red card of the first goalkeeper. The Yellow-greens tried really hard do score the winning goal, but in 28 minutes in which they was numerically stonger didn’t make it.

The cadets also made a 1:1 tie. Slaven scored in the early minutes of the match, but the Yellow-greens managed to even the result in the 68th minute with a goal of the defender Daniel Moravac. The guests had a chance to win in the last minute of the match when they had a penalty kick, but Istra’s goalkeeper Tomišić saved his goal.

Even with ten players in the field, the juniors managed to score the winning goal and earn three really important points. Istra scored after four minutes of the match, but the guests from Koprivnica tied in the 44th minute. The decisive goal was scored by Miljanić 13 minutes before the end of the match.

PIONEERS: FC Istra 1961 – FC Slaven Belupo 1:1 (0:1)

PULA – Auxiliary playground at the Drosina stadium. Residual match of the 10th game week , First pioneer league, 6 December 2015, 12:00 o’clock.
Spectators: 100

Referee: Mateo Čalić (Marčana). Assistants: Igor Rajko (Poreč) i Hrvoje Mađarić (Vrsar).
Scorers: 0:1 Kranclbinder (9′), 1:1 Krizmanić (28′-11m)
Yellow cards: Velkavrh, Karlović (Istra 1961) Liklin, Delić, Krištofić (Slaven)
Red card: Ramaj (Slaven)

Istra 1961: Kovačić, Šverko (from 36. Karlović), Velkavrh, Rojnić (from 36. Ladislović), Gračić, Bernobić, Antanasković, Gunjača, Nikl, Bembić (from 45. Mardešić), Krizmanić.

Slaven: Ramaj, Kiš, Varović, Krištofić, Fusić (from 36. Lovnički), Štritar (from 20. Delić), Liklin, Kožarić (from 47. Šumiga), Svržnjak, Brković, Kranclbinder.

CADETS: NK Istra 1961 – NK Slaven Belupo 1:1 (0:1)

PULA – Auxiliary playground at the Drosina stadium. Residual match of the 10th game week , First cadets league, 6 December 2015, 13:45 o’clock.

Referee: Igor Rajko (Poreč). Assistants: Mateo Čalić (Marčana) i Hrvoje Mađarić (Vrsar).
Scorers: 0:1 R. Ribić (5′), 1:1 Da. Moravac (68′)
Yellow cards De. Moravac, Da. Moravac, Leko, Tomišić (Istra 1961) Olić, Srbljinović (Slaven)

Istra 1961: Tomišić, De. Moravac, Matković, Da. Moravac, Lazendić, Leko, Golja, Giljanović, Trešnjić, Miškulin, Brajković (from 51. Vujica).

Slaven: Kurtanjek, A. Ribić, Olić, Zanjko, Hlevnjak, Srbljinović, Hajdinjak, R. Ribić, Benko (from 69. Kudumija), Mladen, Međurečan (from 52. Sinjaković).

JUNIORS: NK Istra 1961 – NK Slaven Belupo 2:1 (1:1)

ŠTINJAN – Playground Fortin. Residual match of the 10th game week , First juniors league, 6 December 2015, 12:00 o’clock.
Spectators: 50

Referee: Marin Vidulin (Kanfanar). Assistants: Ivica Radošević (Gospić) i Diego Biljuh (Marčana)
Scorers: 1:0 Čorak (4′), 1:1 Bistrović (42′), 2:1 Miljanić (77′)
Yellow cards: Softić, Cvek Šekuljica, Mršulja, Iveša (Istra 1961) Bogojević, Bistrović (Slaven)
Red card: Ostojić (Istra 1961)

Istra 1961: Ostojić, Iveša, Škaro, Mršulja, Bilić, Softić, Cvek Šekuljica (from 70. Radetić), Marić, Čorak (from 73. Petrović), Jokić (from 60. Kovač), Miljanić (from 84. Tadić).

Slaven: Božek, Mikor, Bubnjić, Fumek, Bistrović, Bogojević (from  70. Novak), Đurašević (od 80. Pavlović), Tuba, Jajalo, Mihić, Poldrugač.[:]