[:hr]Mladi nogometaši Istre 1961 su u srijedu u sklopu zaostalih utakmica 7. kola ugostili svoje vršnjake iz Dinama. U prvoj utakmici su pioniri trenera Bošca nastupali protiv favoriziranih Zagrepčana, trenutno prvoplasiranih na prvenstvenoj ljestvici. Utakmica nije dobro počela za mlade Zeleno-žute koji su nakon samo pet minuta igre bili u rezultatskom minusu. Za goste je zabio Jančić. Međutim, igrači trenera Bošca odgovorili su na zaista odličan način Dinamovcima te su već u 19. minuti stigli do izjednačenja preko Šverka.

Iako su gosti imali nešto veći posjed lopte, Zeleno-žuti su odličnom igrom sjajno parirali protivniku, stvarajući pritom prilike pred golom Dinama. Mogli su pioniri i do punog plijena, ali je sudac propustio svirati kazneni udarac u posljednjim minutama utakmice kada je gostujući igrač u svom kaznenom prostoru rukom zaustavio loptu koja je išla prema golu.

Nakon pionira su na teren izašli kadeti koji su u prijašnjem kolu osvojili vrijedan bod protiv Riječana. Osokoljeni dobrom predstavom protiv prvih susjeda, kadeti Istre su uspješno parirali svojim gostima iz Zagreba, ali samo do 34. minute kada je sudac pokazao isključujući drugi žuti karton Danielu Moravcu i izravni crveni karton Joziću. S dva igrača manje Dinamovci su s lakoćom stigli do visoke pobjede od 6:0.

Pioniri: NK Istra 1961 – GNK Dinamo 1:1 (1:1)

PULA – Pomoćno igralište na Drosini. Zaostala utakmica 7. kola 1. HNL za pionire, 25. studenog 2015., 13:00.
Gledatelja: 100

Sudac: Valentin Jakovac (Pula). Pomoćnici: Marin Vidulin (Kanfanar) i Mateo Čalić (Marčana).
Strijelci: 0:1 Jančić (5′), 1:1 Šverko (19′).
Žuti kartoni: Gračić, Kovačić (Istra 1961) Jančić, Hrvoj, Šaranić (Dinamo).

Istra 1961: Kovačić (od 69. Marković), Hasanbašić, Velkavrh, Rovis, Gračić (od 68. Rojnić), Bernobić, Karlović (od 64. Gunjača), Šverko, Nikl, Krizmanić (od 69. Ladislović), Bembić.

Dinamo: Josipović, Hrvoj, Braun (od 36. Stranput), Julardžija (od 47. Hasić), Krizmanić (od 68. Mijatović), Jančić, Granić (od 47. Ravlija), Bičanić, Burmudžija (od 36. Šaranić), Radonja, Nikolić.

_____________________
Kadeti: NK Istra 1961 – GNK Dinamo 0:6 (0:2)

PULA – Pomoćno igralište na Drosini. Zaostala utakmica 7. kola 1. HNL za kadete, 25. studenog 2015., 14:45.

Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar). Pomoćnici: Valentin Jakovac (Pula) i Mateo Čalić (Marčana).
Strijelci: 0:1 Kulenović (35′-11m), 0:2 Špikić (40′), 0:3 Kulenović (49′), 0:4 Čuže (53′), 0:5 Knežević (57′), 0:6 Knežević (70′).
Žuti kartoni: Trešnjić, De. Moravac (Istra 1961) Kulenović (Dinamo)
Crveni kartoni: Da. Moravac, Jozić (Istra 1961).

Istra 1961: Tomišić, Jozić, Matković, De. Moravac (od 74. Rosić), Lazendić, Leko, Golja (od 61. Rušnjak), Da. Moravac, Trešnjić, Giljanović (od 45. Brajković), Miškulin (od 41. Vujica).

Dinamo: Živković, Pranjić (od 61. Prenkpalaj), Gjira (od 41. Čolina). Franjić, Briški, Poštolka, Čuže, Ilić (od 48. Dadić), Kulenović (od 59. Marelja), Knežević, Špikić (od 55. Nikšić).[:]