[:hr]Mladi nogometaši Istre 1961 pretrpjeli su nova dva poraza u prvoligaškom natjecanju. U nedjelju popodne na pomoćnom terenu na Drosini su od mladih Zeleno-žutih bolji bili vršnjaci iz Sesveta. Iako se na obje utakmice na odmor išlo s izjednačenim rezultatima, oba uzrasta pulskog prvoligaša nisu uspjela sačuvati niti bod te su na kraju poražena.

Pioniri Sesveta su u nastavku susreta stigli do dvostrukog vodstva. Iako je Mionić smanjio na 2:1, a igrači trenera Bošca su na sve načine pokušavali doći do izjednačenja, to im na kraju ipak nije uspjelo. Kadeti su pak ušli u rezultatski minus sredinom prvog poluvremena, ali su do kraja prvog djela uspjeli izjednačiti. Nakon samo par minuta nastavka susreta vratar Tomišić igrao je rukom van kaznenog prostora te je za to dobio izravni crveni karton. Gosti su tako vrlo brzo iskoristili brojčanu nadmoć na terenu i poveli, dok su pitanje pobjednika riješili s još dva pogotka pred kraj utakmice.

PIONIRI: NK Istra 1961 – NK Sesvete 1:2 (0:0) – Galerija fotografija

PULA – Pomoćno igralište na Drosini. Utakmica 9. kola 1. HNL za pionire, 18. listopada 2015., 13:00 sati.
Gledatelja: 70

Sudac: Mateo Čalić (Marčana). Pomoćnici: Marin Vidulin (Kanfanar) i Diego Biljuh (Marčana).
Strijelci: 0:1 Stojanović (44′), 0:2 Stojanović (56′), 1:2 Mionić (60′)
Žuti karton: Hasanbašić (Istra 1961)

Istra 1961: Kovačić, Hasanbašić (od 67. Mardešić), Krizmanić, Križanac, Rovis, Bernobić, Šverko, Velkavrh (od 47. Bembić), Nikl, Antanasković (od 70. Karlović), Mionić.

Sesvete; Čabraja, Bastalec (od 53. Ivanković), Lipovac (od 68. Čuljak), Petričević (od 61. Balabanić), Sabolov (od 68. Budimir), Koščak, Stojanović (od 70. Kuprešak), Marić, Domitrović, Šašo, Mamić.

KADETI: NK Istra 1961 – NK Sesvete 1:4 (1:1) – Galerija fotografija

PULA – Pomoćno igralište na Drosini. Utakmica 9. kola 1. HNL za kadete, 18. listopada 2015., 14:45 sati.

Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar). Pomoćnici: Mateo Čalić i Diego Biljuh (oba Marčana).
Strijelci: 0:1 Milas (22′), 1:1 Lazendić (37′), 1:2 Vranjković (47′), 1:3 Diklić (70′), 1:4 Penava (74′)
Žuti kartoni: Lazendić, Da. Moravac, Glavaš, Trešnjić (Istra 1961) Milas (Sesvete)
Crveni karton: Tomišić (Istra 1961)

Istra 1961: Tomišić, Jozić, Matković (od 49. Rušnjak), De. Moravac (od 77. Leko), Glavaš, Lazendić, Golja, Da. Moravac (od 59. Ramadani), Trešnjić, Giljanović (od 43. Orbanić), Brajković (od 41. Vujica).

Sesvete: Herjavić, Knežević (od 74. Vidak), Čukac, Topić, Šušković, Mikulić (od 67. Peremin), Vranjković, Diklić, Gavrić, Penava, Milas.[:]