[:hr]Juniori Istre 1961 i trener Valdi Šumberac proživljavaju teške trenutke u drugom djelu sezone. Naime, naši dečki su u nedjelju na domaćem terenu pretrpjeli četvrti uzastopni poraz, a ovaj put su bolji bili nogometaši Intera koji su svladali Zeleno-žute s visokih 5:1.

Mreža Istre ostala je netaknuta sve do 20. minute kada su Zaprešićani poveli i otvorili seriju od četiri pogotka u samo 18. minuta igre. U nastavku susreta su povisili na 5:0, a počasni pogodak za Puležane zabio je Trešnjić u 81. minuti. Jaši juniori su trenutno deseta momčad prvenstva s dva boda prednosti pred Cibalijom i šest pred posljednjeplasiranim Dragovoljcem.

Kadeti su pak u Koprivnici pretrpjeli svoj peti ovosezonski minimalni poraz od 1:0, a jedini pogodak postignut je sredinom drugog poluvremena. Uspješniji su bili pioniri koji su stigli rezultatsku prednost Slavena i u 51. minuti preko Perkovića zabili za 1:1.

Prvenstvo se za juniore nastavlja u subotu kada gostuju kod Cibalije i vrlo važnom susretu za ostanak u ligi. Pioniri i kadeti svoje utakmice igraju danas (srijeda) u sklopu zaostalog 19. kola u Zagrebu kod Lokomotive.

JUNIORI: NK Istra 1961 – NK Inter 1:5 (0:4)

PULA – Igralište Tivoli. 16. kolo 1. HNL, 8.4.2018., 14:00.
Gledatelja: 90

Sudac: Rajko (Poreč). Pomoćnici: Kezele (Rijeka) i Pajić (Rijeka).
Strijelci: 0:1 Nekić (20′), 0:2 Trgo (23′), 0:3 Trgo (33′), 0:4 Rešetar (38′), 0:5 Pleić (54′), 1:5 Trešnjić (81′).
Žuti kartoni: Milutinović, Trešnjić (Istra 1961) Ištuk (Inter).

Istra 1961: Marković, Matković, Ereiz (od 77. Tomić), Milutinović (od 60. Urošević), Blašković, Golja, Ramadani, Golubić (od 60. Trešnjić), Rosić, Modrić, Bajrami.

Inter: Topolović, Vuletić (od 58. Martinčević), Grdenić (od 46. Grabušić), Trgo, Nekić, Ištuk, Šlogar (od 69. Tolić), Špoljarić, Rešetar, Gadže (od 46. Batina), Pleić (od 72. Petruša).

KADETI: NK Slaven Belupo – NK Istra 1961 1:0 (0:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. 23. kolo 1. HNL, 7.4.2018., 16:45.

Sudac: Sabljić (Stare Plavnice). Pomoćnici: Blašković (Koprivnica) i Plantak (Križevci).
Strijelac: 1:0 Kranclbinder (59′)
Žuti kartoni: Šumiga (Slaven) Krizmanić, Šverko, Stanić (Istra 1961)
Crveni karton: Stanić – drugi žuti (Istra 1961)

Slaven: Topolnjak, Varović, Krištofić, Lisjak, Liklin, Kranclbinder (od 75. Legčević), Delić (od 41. Rengel), Marijanović (od 51. Vuić), Brković, Jakupak (od 70. Šumiga), Tumpić.

Istra 1961: Dizdar, Ladislović (od 62. Dujmović), Krizmanić, Boucaux, Gračić, Stanić, Vukmir, Rovis, Hmura, Kristaj (od 75. Valić), Šverko.

PIONIRI: NK Slaven Belupo – NK Istra 1961 1:1 (0:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. 23. kolo 1. HNL, 7.4.2018., 15:00.

Sudac: Blašković (Koprivnica). Pomoćnici: Sabljić (Stare Plavnice) i Plantak (Križevci).
Strijelci: 1:0 Ganžulić (43′), 1:1 Perković (51′)
Žuti karton: Arambašić (Slaven)

Slaven: Lovrić, Turk, Štajerec, Ganžulić, Crnoja, Arambašić (od 66. Mijatović), Mađarić, Šantek, Bartolić (od 68. Vidaković), Palčić (od 56. Meszeš), Mišić (od 49. Šabijan).

Istra 1961: Flegar, Parezanović, Perković, Buić, Tomić, Marić, Bilić, Lisica, Radović (od 60. Cukon), Ostović, Maurić (od 45. Rakovac).