[:hr]Jedino momčad iz škole nogometa Istre 1961 koja je uspjela stići do pobjede bila je ona U-10 koja se s gostovanja kod Galižane vratila s tri boda uz rezultat 8:0.

Sličnim je rezultatom završila utakmica juniora koji su pretrpjeli potop od 8:1 kod Intera iz Zaprešića. Naime, u 26. minuti je vratar Istre 1961 dobio izravni crveni karton, a na klupi Zeleno-žutih nije bilo rezervnog golmana. Stao je stoga na vrata igrač. Bilo je jasno kako je utakmica skrenula u nepovoljan smjer za Zeleno-žute koji su na kraju inkasirali osam pogodaka. Ipak, dečki su uspjeli stići do počasnog pogotka preko najboljeg strijelca lige Ivora Ljubanovića.

Derbi lige mlađih pionira igrao se u Rijeci, a u izjednačenoj utakmici završilo je bez pogodaka. Stariji pioniri su se pak dobro držali sve do 50. minute kada su ušli u rezultatski minus. U idućih deset minuta su primili još dva pogotka pa je utakmica završila slavljem Riječana 3:0.
Juniori: NK Inter – NK Istra 1961 8:1 (3:0)

ZAPREŠIĆ – Igralište Stara Subocka. Utakmica 16. kola 1. HNL, 16.4.2016., 13:30.

Strijelci: 1:0 Barišić (9′), 2:0 Knez (28′-11m), 3:0 Martinko (38′), 3:1 Ljubanović (47′), 4:1 Horvat (48′), 5:1 Horvat (60′), 6:1 Maloku (62′), 7:1 Marić (73′), 8:1 Klasan (83′).

Žuti kartoni: Kozar, Barišić (Inter) Bilić (Istra 1961)
Crveni karton: Petrović, 26′ (Istra 1961)

Inter: Madžar, Kozar (od 46. Banožić), Jozanović, Barišić, Kunštić, Marić, Knez (od 70. Teklić).

Istra 1961: Petrović, Miljanić (od 64. Iveša), Radetić, Mršulja, Bilić, Cvek Šekuljica, Kovač (od 70. Čorak), Marić (od 64. Softić), Ljubanović (od 70. Ilinčić), Jokić, Barišić (od 64. Tadić).

Stariji pioniri: HNK Rijeka – NK Istra 1961 3:0 (0:0)

RIJEKA – Igralište Robert Komen. 7. kolo 1. NL NS Rijeka, 16.4.2016., 14:30.

Strijelci: 1:0 Brekalo (50′), 2:0 Braut (58′), 3:0 Brekalo (60′)

Istra 1961: Dizdar, Braić, Poldrugovac, Stanić, Kristaj (od 36. Rojnić (od 49. Kajtazović)), Stojanović, Šuran (od 60. Dragešić), Rovis, Hrgota (od 66. Di Giusto), Valić, Sazonov.

Mlađi pioniri: HNK Rijeka – NK Istra 1961 0:0

RIJEKA – Igralište Robert Komen. 7. kolo 1. NL NS Rijeka, 16.4.2016., 13:00.

Žuti karton: A. Frigan (Rijeka)

Istra 1961: Kolić, Ibrišagić (od 51. Tomić), Perković, Marić, Parezanović, Buić, Lisica, Radonić, Rakić, Maurić, Bodetić (od 56. Cukon).

U-10: NK Galižana – NK Istra 1961 0:8 (0:4)

GALIŽANA – Igralište Galižana. 5. kolo U-11 Jug B 2. dio, 17.4.2016., 11:00.

Strijelci: 0:1 Majstorović, 0:2 Udovičić, 0:3 Majstorović, 0:4 Udovičić, 0:5 Vujčić, 0:6 Vujčić, 0:7 Ćosić, 0:8 Adrović.

Istra 1961: Bodetić, Tončić, Jukan, Ivanović, Adrović, Majstorović, Bulešić, Kolić, Udovičić, Vujčić, Ćosić, Carić, Sficco, Revelante, Valić, Geršić.[:]