[:hr]Nogometaši Istre 1961 su u srijedu u Rovinju odigrali i drugu utakmicu u sklopu zimskih priprema. Po hladnom vremenu i mekanom terenu Zeleno-žuti su slavili protiv Mladosti iz Fažane s minimalnih 1:0. Jedini strijelac na utakmici bio je Dominik Mihaljević.

Istra 1961 je većim djelom susreta imala veći posjed lopte, ali je izostala opasnost pred golom Fažanaca koji su se dobro suprotstavili pulskom prvoligašu. Nogometaši Istre uspjeli su stvoriti nekoliko poluprilika, biti opasni iz prekida, a to je bilo dovoljno tek za jedan gol. Igrala se 53. minuta kada je Mihaljević ušao u kazneni prostor s lijeve strane i uputio oštar udarac prema golu Mladosti, a lopta je poskočila i prevarila vratara gostiju.

U drugom poluvremenu je na teren ušao Ivor Ljubanović, mladi 17-o godišnji napadač koji je stigao na probu.

Strijelac: 1:0 Mihaljević (53′)

Istra 1961: Iveša (od 70. Ostojić) – Hadžić, Ojdanić (od 60. Jurkić), Gojković – Barišić (od 46. Ivanović), Đurić, Zlomislić, Mihaljević, Heister (od 60. Pamić) – Marić (od 46. Franić), Strika (od 46. Ljubanović).

Mladost: Mudrić, Livović, Deak, Bradarić, Valčić, Đerđaj, M. Bagarić, Halilović, Ilić, Vijatović, Stojanović. Još su igrali: CIndrić, Balaško, Bobić, Vujčić, Pereša, T. Bagarić, Toprek, Stojčević, Tretenjak, Ljevar.[:us]Nogometaši Istre 1961 su u srijedu u Rovinju odigrali i drugu utakmicu u sklopu zimskih priprema. Po hladnom vremenu i mekanom terenu Zeleno-žuti su slavili protiv Mladosti iz Fažane s minimalnih 1:0. Jedini strijelac na utakmici bio je Dominik Mihaljević.

Istra 1961 je većim djelom susreta imala veći posjed lopte, ali je izostala opasnost pred golom Fažanaca koji su se dobro suprotstavili pulskom prvoligašu. Nogometaši Istre uspjeli su stvoriti nekoliko poluprilika, biti opasni iz prekida, a to je bilo dovolno tek za jedan gol. Igrala se 53. minuta kada je Mihaljević ušao u kazneni prostor s lijeve strane i uputio oštar udarac prema golu Mladosti, a lopta je poskočila i prevarila vratara gostiju.

Mladost: Mudrić, Livović, Deak, Bradarić, Valčić, Đerđaj, M. Bagarić, Halilović, Ilić, Vijatović, Stojanović. Još su igrali: CIndrić, Balaško, Bobić, Vujčić, Pereša, T. Bagarić, Toprek, Stojčević, Tretenjak, Ljevar.[:]