[:hr]Mladi nogometaš Istre 1961 Mateo Nikl sjajno je sa svojim kolegama U-15 reprezentativcima otvorio turnir Delle Nazioni. U prvoj utakmici jakog međunarodnog turnira koji se održava u Italiji, Austriji i Sloveniji, reprezentacija Hrvatske se uspješno suprotstavila momčad SAD-a i osvojili svoj prvi trobod.

Veliki obol pobjedi dao je mladi Zeleno-žuti koji je asistirao kod prvog pogotka svoje reprezentacije i bio strijelac drugog pobjedonosnog gola. Mladi Hrvati od 16. minute bili u rezultatskom minusa, ali su brzo izjednačili preko Brnića. Konačnih 2:1 postavio je Nikl u 24. minuti.

Sljedeća utakmica je na rasporedu danas (utorak) u 18:00 sati.

U-15: HRVATSKA – SAD 2:1 (2:1)

VIPLOŽE – Turnir Delle Nazioni, Slovenija. 25.4.2016.

Strijelci: 0:1 Llanez (16′), 1:1 Brnić (19′), 2:1 Nikl (24′)

Hrvatska: Josipović, Mihanović, Milinović, Vušković, Vujčić, Fruk, Svržnjak, Krizmanić, Jančić, Nikl (od 46′ Jenjić), Brnić (od 46′ Tadić).[:us]Mateo Nikl, a young footballer of Istra 1961 and his teammates in the U-15 Croatian national team perfectly opened the tournament Delle Nazioni. The guys won against USA 2:1, and Mateo had an important role. The young Americans scored in 16th minute, but the Croats managed to turn over the score and win by 2:1. Mateo assisted his teammate in the 19th minute and scored the winning goal five minutes later. Good job Mateo!

U-15: CROATIA – USA 2:1 (2:1)

VIPLOŽE – Tournament Delle Nazioni, Slovenia. 25.4.2016.

Scorers: 0:1 Llanez (16′), 1:1 Brnić (19′), 2:1 Nikl (24′)

Hrvatska: Josipović, Mihanović, Milinović, Vušković, Vujčić, Fruk, Svržnjak, Krizmanić, Jančić, Nikl (from 46′ Jenjić), Brnić (from 46′ Tadić).[:]