[:hr]Naši kadeti nisu uspjeli izboriti 1/4 finala Kupa. U subotu su na domaćem terenu ugostili momčad Splita koja je na kraju utakmice slavila s 2:1 i tako izborila nastavak natjecanja.

Naši dečki su odigrali vrlo dobro prvo poluvrijeme u kojem su stvorili niz dobrih prilika, dvaput pogađali stativu, ali nije bilo sreće i preciznosti. S druge strane su gosti dvaput konkretnije prijetili, a poveli su nakon greške vratara Zeleno-žutih.

U nastavku susreta su Zeleno-žuti i dalje stvarali prilike koje nisu zabijali. Ipak, loptu u mrežu Splita uspio je pospremiti Antanasković u 62. minuti. Izjednačenje je doduše bilo kratko vijeka jer su gosti ponovno došli do vodstva u 69. minuti i rezultat zadržali do posljednjeg sučevog zvižduka.

Po prilikama su naši dečki zaslužili puno više, ali ovaj put na žalost nije išlo.

1/8 finala Kupa: NK Istra 1961 – RNK Split 1:2 (0:1)

PULA – Pomoćno igralište na Drosini. Utakmica 1/8 finala Kupa za kadete, 18.2.2017., 15:00.
Gledatelja: 50

Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav). Pomoćnici: Robi Kezele (Rijeka) i Marko Balen (Rijeka).
Strijelci: 0:1 Baturina (20′), 1:1 Antanasković (62′), 1:2 Čovo (68′).
Žuti karton: Gadže (Split)

Istra 1961: Orbanić, Šverko, Matković (od 69. Krizmanić), Golubić (od 56. Petrović), Bernobić, Leko, Nikl (od 72. Rosić), Giljanović, Golja (od 64. Mardešić), Mionić, Antanasković.

Split: Aljinović, Čovo, Kukoč, Šutalo, Krivić, Kaćunko, Gadže (od 80. Petric), Lovrić (od 73. Vivodinac), Baturina (od 79. Barać), Buble (od 41. Vojnović), Durdov (od 56. Delić).[:]