[:hr]Vijest vikenda u školi nogometa Istre 1961 svakako je pobjeda naših kadeta na gostovanju kod Dinama. Zagrepčani ove sezone u potpunosti dominiraju kadetskom ligom te su u 24 utakmice ostvarili 22 pobjede, remi i poraz. Ipak, u Zagreb su u subotu stigli mladi Zeleno-žuti koji su sjajnim obrambenim blokom, odličnim obranama vratara Orbanića i ubojitim kontrama osvojili tri boda.

Povela je Istra 1961 preko Nikla u 31. minuti kada je prvo Bernobić pucao, a na odbijenu loptu je natrčao Nikl i pospremio ju u mrežu. Iako su domaći gotovo stalno vršili pressing na obranu Zeleno-žutih uspjeli su izjednačiti tek u 71. minuti nakon greške obrane Istre. Ipak, u posljednjim trenucima utakmice su Zeleno-žuti krenuli u brzu kontru koju je preciznim udarcem završio Nikl za 2:1 i veliko veselje naših kadeta koji su u Zagrebu režirali lijepo iznenađenje.

Pioniri ipak nisu bili te sreće već su pretrpjeli minimalni poraz. Jedini pogodak na utakmici postignut je u posljednjim sekundama prvog poluvremena, a do kraja utakmice naši dečki nisu uspjeli doći do izjednačenja. Imali su ipak odličnu priliku za to par minuta prije kraja kada su nakon prekida i udarca pogodili okvir gola.

Juniori su u sklopu 16. kola gostovali u Koprivnici kod momčadi Slaven Belupa. Naši dečki su na gostovanje u Podravinu otputovali znatno oslabljeni, bez Burića, Medića, Ljubanovića i Uroševića koji su u subotu igrali u Udinama sa seniorima.

Domaći sastav je do 67. minute uspio stvoriti veliku prednost od 3:0, ali je utakmica u nemirne vode ušla kada je prvo Čorak smanjio na 3:1, a Hlevnjak autogolom na 3:2. Na žalost Zeleno-žutih do izjednačenja ipak nije došlo.

JUNIORI: NK Slaven Belupo – NK Istra 1961 3:2 (1:0)

KOPRIVNICA – Igralište Cvetkovec. Utakmica 16. kola 1. HNL, 25.3.2017., 14:00.
Gledatelja: 100

Sudac: Nenad Vargović (Virovitica). Pomoćnici: Igor Babić (Orahovica) i Hrvoje Tomić (Bjelovar).
Strijelci: 1:0 Mladen (31′), 2:0 Nikšić (51′), 3:0 Mladen (67′), 3:1 Čorak (80′), 3:2 Hlevnjak (86′).
Žuti kartoni: Nikšić, Mladen (Slaven Belupo)

Slaven: Slukić, Čupić (od 73. Pavlović), Zanjko, Hlevnjak, Hajdinjak, Bistrović, Nikšić (od 82. Šugić), Mladen, Bogojević (od 55. Jagarinac), Srbljinović, Jajalo (od 89. Mlinarić).

Istra 1961: Kraljević, Sušac, Miljanić, Da. Moravac, Iveša (od 60. Čorak), Matteoni, Blašković (od 70. Magdić), Ramadani (od 73. Bećar), Marić, Radetić, Jozić.

KADETI: GNK Dinamo – NK Istra 1961 1:2 (0:1)

ZAGREB – Maksimir. Utakmica 22. kola 1. HNL, 25.3.2017., 16:15.
Gledatelja: 80

Sudac: Ivan Čužić (Velika Gorica). Pomoćnici: Ivan Antunović i Danijel Rožić (oba Velika Gorica).
Strijelci: 0:1 Nikl (31′), 1:1 Šipoš (71′), 1:2 Nikl (80′).
Žuti karton: Mionić (Istra 1961)

Dinamo: Kotarski, Tomašković, Župan (od 45. Čolina), Jelenić, Krizmanić, Đumilijan (od 41. Pršir), Ernst, Krizmanić (od 65. Leš), Behram (od 41. Šipoš), Franjić, Kapitanović (od 41. Marin).

Istra 1961: Orbanić, Šverko, Matković, Leko, Bernobić, Golja (od 79. Krizmanić), Giljanović, Nikl, Mionić, Miškulin (od 73. Rosić), Petrović.

PIONIRI: GNK Dinamo – NK Istra 1961 1:0 (1:0)

ZAGREB – Maksimir. Utakmica 22. kola 1. HNL, 25.3.2017., 14:30.
Gledatelja: 70

Sudac: Ivan Antunović (Velika Gorica). Pomoćnici: Ivan Čužić i Danijel Rožić (oba Velika Gorica).
Strijelac: 1:0 Mamić (35′)

Dinamo: Čavlina, Mamić, Brkić (od 36. Alghoul), Tomek, Agić, Vidović, Palić (od 57. Kušec), Kozina, Knežić, Šaranić, Jurčec.

Istra 1961: Dizdar, Purak (od 44. Marjanović), Valić, Boucaux, Ladislović, Stanić, Kajtazović, Lisica, Hmura (od 65. Sazonov), Bilić, Rovis (od 59. Nerovčić).[:us]The news of the week for sure is a win that our cadets managed to do in Zagreb against Dinamo. Our boys made a great defensive wall in front of their goalkeeper and had some really good counter attacks. They took the lead with a goal of Mateo Nikl in 31st minute. The hosts equalized 10 minutes before the end of the match, but Nikl scored again after a fast counter attack in the last seconds of the match.

The pioneers lost the game against Dinamo 1:0, while our juniors suffered a defeat against Slaven in Koprivnica by 3:2.

JUNIORS: NK Slaven Belupo – NK Istra 1961 3:2 (1:0)

KOPRIVNICA – Cvetkovec playground. 16th round 1. HNL, 3/25/2017, 2 PM.
Spectators: 100

Referee: Nenad Vargović (Virovitica). Assistants: Igor Babić (Orahovica) and Hrvoje Tomić (Bjelovar).
Scorers: 1:0 Mladen (31′), 2:0 Nikšić (51′), 3:0 Mladen (67′), 3:1 Čorak (80′), 3:2 Hlevnjak (86′).

Slaven: Slukić, Čupić (from 73. Pavlović), Zanjko, Hlevnjak, Hajdinjak, Bistrović, Nikšić (from 82. Šugić), Mladen, Bogojević (from 55. Jagarinac), Srbljinović, Jajalo (from 89. Mlinarić).

Istra 1961: Kraljević, Sušac, Miljanić, Da. Moravac, Iveša (from 60. Čorak), Matteoni, Blašković (from 70. Magdić), Ramadani (from 73. Bećar), Marić, Radetić, Jozić.

CADETS: GNK Dinamo – NK Istra 1961 1:2 (0:1)

ZAGREB – Maksimir. 22nd round 1. HNL, 3/25/2017, 4:15 PM.
Spectators: 80

Referee: Ivan Čužić (Velika Gorica). Assistants: Ivan Antunović and Danijel Rožić (oba Velika Gorica).
Scorers: 0:1 Nikl (31′), 1:1 Šipoš (71′), 1:2 Nikl (80′).

Dinamo: Kotarski, Tomašković, Župan (from 45. Čolina), Jelenić, Krizmanić, Đumilijan (from 41. Pršir), Ernst, Krizmanić (from 65. Leš), Behram (from 41. Šipoš), Franjić, Kapitanović (from 41. Marin).

Istra 1961: Orbanić, Šverko, Matković, Leko, Bernobić, Golja (from 79. Krizmanić), Giljanović, Nikl, Mionić, Miškulin (from 73. Rosić), Petrović.

ZAGREB – Maksimir. 22nd round 1. HNL, 3/25/2017, 2:30 PM.
Spectators: 70

Referee: Ivan Antunović (Velika Gorica). Assistants: Ivan Čužić and Danijel Rožić (Velika Gorica).
Scorer: 1:0 Mamić (35′)

Dinamo: Čavlina, Mamić, Brkić (from 36. Alghoul), Tomek, Agić, Vidović, Palić (from 57. Kušec), Kozina, Knežić, Šaranić, Jurčec.

Istra 1961: Dizdar, Purak (from 44. Marjanović), Valić, Boucaux, Ladislović, Stanić, Kajtazović, Lisica, Hmura (from 65. Sazonov), Bilić, Rovis (from 59. Nerovčić).[:]