[:hr]U četvrtak su kadeti i pioniri otputovali u Sesvete gdje su ih u zaostalim utakmicama 24. kola dočekali vršnjaci istoimenog kadetskog i pionirskog prvoligaša. Dvije vrlo važne utakmice u borbi za ostanak završile su s po jednom pobjedom na svakoj strani.

Pioniri su bili vrlo blizu pobjedi, ali su na kraju ipak pokleknuli i kući se vratili bez bodova. Vodili su od 32. minute nakon pogotka Nikla, ali su primili dva pogotka na samom kraju utakmice. Domaći su tako uspjeli izjednačiti u 69., a pobjedonosni gol postići u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Kadeti su pak poveli u 53. minuti preko Blaškovića i do kraja utakmice uspjeli zadržati minimalno vodstvo za tri važna boda.

Pioniri: NK Sesvete – NK Istra 1961 2:1 (0:1)

SESVETE – Igralište Sv. Josip Radnik. 24. kolo 1. HNL, 26.5.2016., 15:30.

Strijelci: 0:1 Nikl (32′), 1:1 Stojanović (69′), 2:1 Kralj (70’+2′)
Žuti kartoni: Marić (Sesvete) Marković (Istra 1961)

Sesvete: Čabraja, Bastalec (od 55. Mamić), Kralj, Lončar (od 55. Jurčić), Tolj, Stojanović, Kovač, Čuljak (od 36. Janušić), Marić, Domitrović, Šašo.

Istra 1961: Marković, Šverko, Krizmanić, Bernobić, Rojnić, Petrović, Antanasković (od 65. Bembić), Golubić, Nikl, Mionić, Mardešić.

Kadeti: NK Sesvete – NK Istra 1961 0:1 (0:0)

SESVETE – Igralište Sv. Josip Radnik. 24. kolo 1. HNL, 26.5.2016., 17:00.

Strijelac: 0:1 Blašković (56′)
Žuti karton: Lazendić (Istra 1961)

Sesvete: Herjavić, Hranjec, Čukac, Šušković Jakopac, Kondres, Cetina, Gavrić, Diklić, Pavlic (od 61. Topić), Barukčić (od 61. Žarko), Mikulić.

Istra 1961: Tomišić, Jozić, Matković (od 80. Magdić), De. Moravac, Lazendić, Ramadani, Brajković (od 50. Blašković), Da. Moravac, Trešnjić, Urošević, Golja (od 78. Rušnjak).[:us]Our pioneer and cadet teams played their matches on Thursday afternoon in Sesvete. The pioneers was really close to win the match, but they conceeded two goals in the last minutes of the game and lost 2:1. The cadets manage to win with the only goal on the match scored by Blašković.

Pioneers: NK Sesvete – NK Istra 1961 2:1 (0:1)

SESVETE – Playground Sv. Josip Radnik. 24.th round 1. HNL, 5/26/2016., 15:30.

Scorers: 0:1 Nikl (32′), 1:1 Stojanović (69′), 2:1 Kralj (70’+2′)
Yellow cards: Marić (Sesvete) Marković (Istra 1961)

Sesvete: Čabraja, Bastalec (from 55. Mamić), Kralj, Lončar (from 55. Jurčić), Tolj, Stojanović, Kovač, Čuljak (from 36. Janušić), Marić, Domitrović, Šašo.

Istra 1961: Marković, Šverko, Krizmanić, Bernobić, Rojnić, Petrović, Antanasković (from 65. Bembić), Golubić, Nikl, Mionić, Mardešić.

Cadets: NK Sesvete – NK Istra 1961 0:1 (0:0)

Scorer: 0:1 Blašković (56′)
Yellow card: Lazendić (Istra 1961)

Sesvete: Herjavić, Hranjec, Čukac, Šušković Jakopac, Kondres, Cetina, Gavrić, Diklić, Pavlic (from 61. Topić), Barukčić (from 61. Žarko), Mikulić.

Istra 1961: Tomišić, Jozić, Matković (from 80. Magdić), De. Moravac, Lazendić, Ramadani, Brajković (from 50. Blašković), Da. Moravac, Trešnjić, Urošević, Golja (from 78. Rušnjak).[:]