[:hr]Pioniri su odigrali zaista odličnu utakmicu u kojoj su dominirali nad protivnikom, stvarali šanse, zabijali te istovremeno nisu dopustili gostima da stvore konkretniju priliku pred golom Markovića. Zeleno-žuti su poveli već u osmoj minuti utakmice kada je Antanasković iskoristio kazneni udarac. Nanizali su dečki trenera Lasića nekoliko dobrih prilika koje ipak nisu iskoristili, ali je zato jednu u pogodak stvorio Mardešić u 31. minuti utakmice.

U nastavku susreta se omjer snaga se nije promijenio pa su naši dečki stigli do povećanja vodstva. Igrala se 66. minuta kada je gužvu pred gostujućem golo iskoristio Bernobić za konačni 3:0.

Puno uzbudljivije je bilo na utakmici kadeta koji su zasluženo slavili rezultatom 3:2. Mladi Zeleno-žuti su se našli u dvostrukom rezultatskom zaostatku, ali su iznimno srčanim pristupom i uz veliku količinu trke i borbe stigli preokrenuti i osvojiti tri važna boda. Za 2:1 je s bijele točke u 51. minuti zabioTrešnjić, izjednačenje je donio Golja, a za pobjedu je svoj drugi gol na utakmici zabio Trešnjić za veliko slavlje igrača i navijača na tribinama.

Bravo dečki!

Pioniri: NK Istra 1961 – NK Osijek 3:0 (2:0) – FOTOGRAFIJE

PULA – Pomoćno igralište na Drosini. 28. kolo 1. HNL, 21.5.2016., 10:00.

Strijelci: 1:0 Antanasković (8′-11m), 2:0 Mardešić (31′), 3:0 Bernobić (66′)
Žuti kartoni: Velkavrh, Golubić (Istra 1961) Mirković, Jošćak, Pudić, Janček, Dogan (Osijek)

Istra 1961: Marković, Šverko (od 70. Hasanbašić), Velkavrh, Bernobić, Rojnić, Ladislović, Antanasković (od 68. Karlović), Golubić (od 68. Krasniqi), Nikl, Mionić, Mardešić (od 57. Bembić).

Osijek: Dubrović, Mirković, Novoselić (od 36. Babić), Jošćak, Dogan, Bognar, Vinogradac (od 68. Čuljak), Janček, Lozić, Pudić, Mendeš (od 36. Kos).

Kadeti: NK Istra 1961 – NK Osijek 3:2 (0:1) – FOTOGRAFIJE

PULA – Pomoćno igralište na Drosini. 28. kolo 1. HNL, 21.5.2016., 11:45.

Strijelci: 0:1 Ikić (14′), 0:2 Magdić (47′-11m), 1:2 Trešnjić (51′-11m) , 2:2 Golja (64′), 3:2 Trešnjić (72′)
Žuti kartoni: Trešnjić, Brajković (Istra 1961) Damjanović, Šinko (Osijek)

Istra 1961: Tomišić, Jozić, Matković, Da. Moravac, Lazendić, Ramadani, Blašković (od 77. Rušnjak), Brajković (od 80. Vujica), Trešnjić, Urošević, Golja.

Osijek: Iveković, Habada (od 61. Crnčan), Stojanac, Damjanović, Šinko, Soldić, Grgić (od 51. Dubravac), Marić (od 73. Bartolović), Ikić, Magdić, Dubravac.[:]