[:hr]Naše tri prvoligaške ekipe prošli vikend neće pamtiti po dobrome. Naime, juniori su u 1/8 finala Kupa zaustavljeni na gostovanju kod Intera, dok su pioniri i kadeti u Osijeku pretrpjeli dva poraza.

Juniori su poveli već u 12. minuti preko Golje, ali su domaći par minuta prije kraja poluvremena uspjeli izjednačiti iz penala. Interovci su u vodstvo stigli u 50. minuti, a konačnih 3:1 postavili pred sami kraj utakmica. Naši juniori su na put otišli bez Miljanića, Matteonija i Radetića koji kao stariji igrači nemaju pravo nastupa u Kup natjecanju te Uroševića koji je bolestan.

Pioniri su pak svoj četvrti prvenstveni poraz pretrpjeli u Osijeku. Domaćin je već do 16. minuti vodio 2:0, a iako su naši klinci smanjili u 22. pogotkom Rakovca do kraja susreta nisu uspjeli doći do izjednačenja. Slično je bilo i na utakmici kadeta koji su primili gol u trećoj minuti i tako se u Pulu vratili bez bodova.

Juniorima je polusezona završena, dok pioniri i kadeti svoje posljednje utakmice igraju u nedjelju u Šibeniku.

JUNIORI: NK Inter – NK Istra 1961 3:1 (1:1)

ZAPREŠIĆ – ŠRC Zaprešić. 1/8 finala Kupa, 3.12.2017., 13:00.
Gledatelja: 40

Sudac: Željko Frković (Gospić). Pomoćnici: Igor Krmar (Zagreb) i Krunoslav Ambrinac (Zagreb).
Strijelci: 0:1 Golja (12′), 1:1 Rešetar (42′-11m), 2:1 Pleić (50′), 3:1 Gadže (88′).
Žuti karton: Ištuk, Marić (Inter) Magdić, Trešnjić (Istra 1961).

Inter: Marić, Vuletić, Grdenić, Brumen, Trgo, Ištuk (od 46. Tomek), Šlogar (od 46. Bišćan), Maršić (od 63. Martinčević), Rešetar, Gadže (od 89. Petruša), Pleić (od 76. Batina).

Istra 1961: Orbanić, Magdić, Lazendić (od 71. Milutinović), Leko, Blašković, Trešnjić, Giljanović, Ramadani, Vujica (od 71. Balija), Golja, Rosić.

KADETI: NK Osijek – NK Istra 1961 1:0 (1:0)

OSIJEK – Gradski vrt. 17. kolo 1. HNL, 3.12.2017., 11:45.
Gledatelja: 50

Sudac: Andrej Burilo (Osijek). Pomoćnici: Mihael Maksimčuk (Slavonski brod) i Dino Knez (Osijek).
Strijelac: 1:0 Vuksan (3′).
Žuti karton: Antanasković (Istra 1961)

Osijek: Dubrović, Keć, Senčar (od 53. Svrzlić), Jozić, Bognar, Vuksan, Stojčević (od 48. Janček), Branšteter (od 59. Vinogradac), Kuzminski (od 77. Pudić), Kuprešak (od 67. Balunović), Jošćak.

Istra 1961: Marković, Antanasković, Rovis, Gračić, Stanić, Ereiz, Bernobić, Šverko (od 74. Ladislović), Mionić, Dujmović (od 78. Kristaj), Nikl.

PIONIRI: NK Osijek – NK Istra 1961 2:1 (2:1)

OSIJEK – Gradski vrt. 17. kolo 1. HNL, 3.12.2017., 10:00.

Sudac: Mihael Maksimčuk (Slavonski brod). Pomoćnici: Andrej Burilo (Osijek) i Dino Knez (Osijek).
Strijelci: 1:0 Conjar (11′), 2:0 Kuprešak (16′), 2:1 Rakovac (22′).
Žuti karton: Kuprešak (Osijek)

Osijek: Marcić, Čičić (od 42. Kovačević), Piperković, Dorić, Milošević, Tankosić, Kuprešak, Conjar, Novak (od 66. Bungić), Mendeš (od 58. Najbauer), Polić (od 53. Pavlović).

Istra 1961: Kolić, Perković, Stošić, Buić, Tomić, Rakovac (od 46. Ostović), Bilić, Lisica, Trešnjić (od 53. Maurić), Marić, Cukon (od 63. Knapić).