[:hr]Juniori Istre 1961 su se pobjedom nad Splitom s uvjerljivih 3:0 plasirali u četvrtzavršnicu Kupa za juniore. Zeleno-žuti su odigrali vrlo dobru utakmicu u kojoj su bili bolji protivnik na terenu i na kraju zasluženo došli do lijepe pobjede.

Prvi je mrežu gostiju načeo Marić u 25. minuti. Urošević je iz odlične pozicije iz slobodnog udarca prebacio “živi zid” i pogodio gredu, lopta se odbila do agilnog Marića koji je dobro popratio udarac i loptu pospremio u mrežu.

Bolju igru nakon gola mladi nogometaši Istre 1961 su iskoristili za povećanje vodstva. Igrala se 36. minuta kada je Radetić ubacio s desne strane za Trešnjića, ali je posao umjesto našeg napadača odradio branič gostiju u loptu pospremio u vlastitu mrežu. Naši juniori su dosta dobro kontrolirali igru te su protivnicima dali vrlo malo prostora pred vlastitim golom.

Takav odnos snaga na terenu rezultirao je uspješno sačuvanim golom, ali i povećanjem vodstva. Dobar ubačaj Marića u 67. minuti s desne strane je Ljubanović pustio za Trešnjića koji je bez većih poteškoća postavio konačnih 3:0. Bravo dečki!

JUNIORI: NK Istra 1961 – RNK Split 3:0 (2:0)

PULA – Pomoćno igralište na Drosini. Utakmica 1/8 finala Kupa za juniore, 1.3.2017., 15:00.
Gledatelja: 100

Sudac: Marko Linić (Rijeka). Pomoćnici: Marko Balen (Rijeka) i Nenad Pjevac (Delnice).
Strijelci: 1:0 Marić (25′), 2:0 Čaljkušić (36′-ag), 3:0 Trešnjić (67′)

Istra 1961: Kraljević, Sušac, Miljanić, Medić (od 85. De. Moravac), Urošević (od 82. Ramadani), Trešnjić (od 79. Da. Moravac), Matteoni, Ljubanović, Marić (od 85. Blašković), Radetić, Burić (od 79. Iveša).

Split: Duvnjak, Trgo (od 46. Šumiga), Spajić (od 13. Zvono), Čaljkušić, Kralj, Skaramuca, Marcijuš (od 69. Saliu), Ćurić, Čalušić (od 63. Bašić), Vidović, Jerčić (od 69. Rakić).[:us]JUNIORS: NK Istra 1961 – RNK Split 3:0 (2:0)

PULA – Drosina. Juniors Cup round of 16 match, 3/1/2017, 3 PM.
Spectators: 100

Referee: Marko Linić (Rijeka). Assistants : Marko Balen (Rijeka) i Nenad Pjevac (Delnice).
Scorers: 1:0 Marić (25′), 2:0 Čaljkušić (36′-ag), 3:0 Trešnjić (67′)

Split: Duvnjak, Trgo (od 46. Šumiga), Spajić (od 13. Zvono), Čaljkušić, Kralj, Skaramuca, Marcijuš (od 69. Saliu), Ćurić, Čalušić (od 63. Bašić), Vidović, Jerčić (od 69. Rakić).[:]