[:hr]Zanimljivu i sadržajnu prvu polufinalnu utakmicu juniorskog Kupa su u srijedu popodne na Drosini odigrali Istra 1961 i Dinamo. Uz podršku 30-ak Demona i ukupno oko 150 gledatelja, mladi Zeleno-žuti su u prvom djelu susreta u potpunosti onemogućili protivnika u nastojanju da dođu do gola Kraljevića, a s druge strane su konstantno vršili pritisak i stvarali šanse. Jednu od tih iskoristio je Ljubanović u 11. minuti za minimalnih i, pokazalo se kasnije, konačnih 1:0.

Imali su Zeleno-žuti niz vrlo dobrih prilika, pogađali su gredu, u blok, pored gola, ali lopta na žalost nije htjela u mrežu. Imali su priliku i dokrajčiti protivnika i povećati si šanse za uzvratnu utakmicu jer su posljednjih 20-ak minuta utakmice igrali s igračem više zbog crvenog kartona vratara Dinama, ali se rezultat ipak nije mijenjao.

Gosti su bili nešto bolji i konkretniji drugih 45 minuta utakmice, ali su uspjeli stvoriti tek dvije opasnije prilike koje je dobrim intervencijama obranio Kraljević. U 90. minuti je Saša Urošević dobio isključujući drugi žuti karton, ali je nesmotrenost našeg veznjaka srećom ostala bez posljedica.

Vrlo dobar rezultat za uzvratnu utakmicu koja je na rasporedu za dva tjedna u Zagrebu. Bravo dečki!

JUNIORI: NK Istra 1961 – GNK Dinamo 1:0 (1:0)

PULA – Pomoćno igralište na Drosini. Prva polufinalna utakmica za juniore, 19.4.2017., 16:15.
Gledatelja: 150

Sudac: Željko Frković (Gospić). Pomoćnici: Robi Kezele (Rijeka) i Marko Balen (Rijeka).
Strijelac: 1:0 Ljubanović (11′)
Žuti kartoni: Urošević (Istra 1961) Dadić (Dinamo)
Crveni kartoni: Urošević, drugi žuti (Istra 1961) Živković (Dinamo)

Istra 1961: Kraljević, Sušac, Medić, Urošević, Trešnjić, Matteoni, Ljubanović (od 80. Ramadani), Marić (od 84. Miljanić), Radetić, Jozić, Burić.

Dinamo: Živković, Pranjić, Gjira, Stanić, Briški, Čuić, Dadić, Knežević (od 90. Pavlak), Malekinušić (od 68. Klemenčić), Zenko (od 62. Vukmanić), Filipović (od 62. Bagarić).[:us]On Wednesday afternoon, the Istra 1961 junior team played Dinamo in a very interesting first semifinal cup game at Drosina. With the support of around 30 Demoni fans and 150 spectators, the young Green and Yellows remained strong on defense, preventing their opponents from getting within close range of their goalkeeper, Kraljevic. At the other end, they put constant pressure on Dinamo’s defense, creating many scoring opportunities. Istra’s Ljubanovic converted one of those chances in the 11th minute to put Istra up 1:0.

The Green and Yellow’s play Dinamo again in two weeks in the next semifinal Cup game in Zagreb. Good job guys!

JUNIORS: NK Istra 1961 – GNK Dinamo 1:0 (1:0)

PULA – Drosina. Cup semifinals, 4/19/2017, 4:15 PM.
Spectators: 150

Referee: Željko Frković (Gospić). Assistants: Robi Kezele (Rijeka) i Marko Balen (Rijeka).
Scorer: 1:0 Ljubanović (11′)
Yellow cards: Urošević (Istra 1961) Dadić (Dinamo)
Red cards: Urošević, drugi žuti (Istra 1961) Živković (Dinamo)

Dinamo: Živković, Pranjić, Gjira, Stanić, Briški, Čuić, Dadić, Knežević (od 90. Pavlak), Malekinušić (od 68. Klemenčić), Zenko (od 62. Vukmanić), Filipović (od 62. Bagarić).[:]