[:hr]Završilo je natjecanje u Kupu za naše juniore koji su u srijedu u Zagrebu izgubili od Dinama 4:0 i tako ispali s ukupnih 4:1.

Zeleno-žuti su na Maksimir stigli s minimalnom prednošću od 1:0 iz prvog susreta, ali to na žalost nije bilo dovoljno. Iako je Istra 1961 vrlo dobro stajala na terenu stvari su skrenule u krivom smjeru u 24. minuti kada su Zeleno-žuti primili zaista nesretan gol. Naime, prilikom ispucavanja jedna lopta je pogodila domaćeg igrača i završila u gol. Iako su nesretno pali u rezultatski minus, naši dečki su tražili gol, a do kraja poluvremena su imali dvije zaista sjajne prilike koje nisu iskoristili.

Izjednačena utakmica uz dobru igru Istre 1961 nastavila se i nakon drugog gola Dinama u 75. minuti nakon gužve u kaznenom prostoru Zeleno-žutih. Naši juniori su i dalje bili u igri te bi i samo jednim pogotkom bili u prednosti i prošli u finale. Međutim, nakon trećeg gola domaćih koji su zabili u 83. je bilo jasno kako naši dečki ipak neće u finale. Pred sam kraj susreta su Dinamovci postavili konačnih 4:0.

Visoki poraz definitivno ne sugerira stanje na terenu, ali se ipak na kraju mora priznati domaćima da su zasluženo prošli u finale. Naši dečki su veliku priliku imali u prvom susretu u kojem nisu iskoristili dominaciju i mnogobrojne prilike.

Unatoč ispadanju, našim dečkima i njihovom treneru Šumbercu čestitamo na dobrim utakmicama i rezultatu. Bravo dečki i glave gore! Forza Istra!

JUNIORI: GNK Dinamo – NK Istra 1961 4:0 (1:0)

ZAGREB – Stadion Maksimir. Uzvratna utakmica polufinala Kupa za juniore, 3.5.2017., 16:00.
Gledatelja: 80

Sudac: Marko Matoc (Zaprešić). Pomoćnici: Marko Gvozdanović (Jastrebarsko) i Dominik Benković (Zaprešić).
Strijelci: 1:0 Knežević (24′), 2:0 Vukmanić (75′), 3:0 Špikić (83′), 4:0 Vukmanić (87′)

Dinamo: Horkaš, Pranjić, Gjira, Stanić, Briški, Čuić, Markota (od 56. Vukmanić), Dadić, Ćuže, Knežević (od 67. Zenko), Špikić.

Istra 1961: Kraljević, Sušac, Miljanić, Medić, Urošević (od 87. Ramadani), Trešnjić (od 77. Da. Moravac), Matteoni, Ljubanović, Marić, Radetić (od 71. Jozić), Burić (od 88. Blašković).[:us]Istra’s junior team failed to qualify for this season’s Cup final. The Green and Yellows went to Zagreb with a minimal lead from their first match. They kept the game close until the 75th minute when Dinamo scored their second goal for a 2:0 lead. By the end of the match Dinamo scored two more, for a final result of 4:0. Our team played well, but unfortunately did not succeed in scoring from any of their chances.

JUNIORS: GNK Dinamo – NK Istra 1961 4:0 (1:0)

ZAGREB – Stadium Maksimir. Junior’s Cup semifinals, 5/3/2017, 4 PM.
Spectators: 80

Referee: Marko Matoc (Zaprešić). Assistants: Marko Gvozdanović (Jastrebarsko) i Dominik Benković (Zaprešić).
Scorers: 1:0 Knežević (24′), 2:0 Vukmanić (75′), 3:0 Špikić (83′), 4:0 Vukmanić (87′)

Istra 1961: Kraljević, Sušac, Miljanić, Medić, Urošević (od 87. Ramadani), Trešnjić (od 77. Da. Moravac), Matteoni, Ljubanović, Marić, Radetić (od 71. Jozić), Burić (od 88. Blašković).[:]