[:hr]Ovog su vikenda odigrane nove ligaške utakmice prvoligaških momčadi škole nogometa Istre 1961. U tri utakmice su mladi Zeleno-žuti upisali jednu pobjedu i dva poraza.

Juniori su na Drosini ugostili momčad Osijeka koja ih je porazila s visokih 3:0. Zeleno-žuti su gubili od 23. minute, ali su do samog kraja utakmice bili u igri. Međutim, dva kasno primljena gola značila su potvrdu pobjede gostiju.

Istim rezultatom su poraženi i kadeti koji su gostovali u Šibeniku kod posljednje plasirane momčadi prvenstva. Iako su na poluvremenu otišli s aktivnih 0:0, igrači Istre 1961 su u nastavku susreta primili tri pogotka i tako pretrpjeli još jedan poraz.

Jedini koji su uspjeli doći do pozitivnog rezultata, odnosno pobjede, bili su pioniri trenera Lasića. Pogodak Bernobića u 59. minuti utakmice bio je dovoljan za drugi prvenstveni trobod.

Juniori: NK Istra 1961 – NK Osijek 0:3 (0:1)

PULA – Pomoćno igralište na Drosini, 13. kolo 1. HNL, 13. ožujka, 10:00 sati.

Strijelci: 0:1 Klepač (23′), 0:2 Žigri (82′), 0:3 Brlić (87′).

Istra 1961: Stamenković, Škaro (od 67. Iveša), Softić, Drandić, Bilić, Mršulja, Barišić (od 60. Ilinčić), Kovač (od 73. Miljanić), Ljubanović (od 85. Tadić), Marić, Jokić (od 85. Radetić).

Osijek: Prpić, Grgić, Salapić (od 87. Kulešević), Božić, Ćosić, Anić (od 80. Begić), Žaper (od 58. Žigri), Špoljarić (od 69. Eling), Klepač, Štrkalj (od 58. Brlić), Šafar.

Kadeti: HNK Šibenik – NK Istra 1961 3:0 (0:0)

ŠIBENIK – Igralište Ljubica, 18. kolo 1. HNL, 13. ožujka, 11:45.

Strijelci: 1:0 Banić (43′), 2:0 Pešić (53′), 3:0 Protega (80’+2′)

Šibenik: Goreta, Knez, Cindrić, Banić, Menđušić, Batinić (od 72. Pešić), Protega, Bačkov, Ljubičić, Pešić (od 68. Vučemilović Alegić), Vukušić (od 65. Bitunjac).

Istra 1961: Kovačić, Jozić, Modrušan (od 70. Rovis), Leko, De. Moravac, Matković, Ramadani, Rosić (od 70. Gunjača), Trešnjić, Rušnjak, Giljanović.

Pioniri: HNK Šibenik – NK Istra 1961 0:1 (0:0)

ŠIBENIK – Igralište Ljubica, 18. kolo 1. HNL, 13. ožujka, 10:00.

Strijelac: 0:1 Bernobić (59′)

Šibenik: Đaković, Žilić, Abramović, Vukšić, Bulat, Poljičak (od 57. Gulin), Đaković, Bujas, Labor, Žaja (od 60. Musić), Čačić.

Istra 1961: Marković, Šverko, Velkavrh, Bernobić, Rojnić, Petrović, Karlović (od 63. Hasanbašić), Mionić, Nikl, Antanasković, Bembić.[:us]Last weekend juniors, cadets and pioneers of Istra 1961 played their matches in the first leagues. Juniors was defeated against Osijek at the Drosina stadium. Even if they was in play until the last minutes, two late goals meant a won for their guests.

Cadets and pioneers played in Šibenik. Cadets lose 3:0, but the pioneers managed to win an important match and take three points the second time this season.

Juniors : NK Istra 1961 – NK Osijek 0:3 (0:1)

PULA – Drosina stadium, 13th round 1. HNL, 13 march, 10:00 hours.

Scorers: 0:1 Klepač (23′), 0:2 Žigri (82′), 0:3 Brlić (87′).

ŠIBENIK – Ljubica playground, 18th round 1. HNL, 13 march, 11:45.

Scorers: 1:0 Banić (43′), 2:0 Pešić (53′), 3:0 Protega (80’+2′)

ŠIBENIK – Ljubica playground, 18th round 1. HNL, 13 march, 10:00.

Scorer: 0:1 Bernobić (59′)

Istra 1961: Marković, Šverko, Velkavrh, Bernobić, Rojnić, Petrović, Karlović (od 63. Hasanbašić), Mionić, Nikl, Antanasković, Bembić.[:]