[:hr]Mladi nogometaši Istre 1961 su u subotu nastavili s utakmicama svojih prvenstava. Prvu ovosezonsku utakmicu odigrali su juniori koji su na gostovanju u Osijeku poraženi s 1:0. Jedini pogodak na utakmici postigao je u 29. minuti Štrkalj. Znatno uspješniji su na domaćem terenu bili kadeti koji su u potpunosti nadigrali svoje vršnjake iz Šibenika i na kraju pobijedili s visokih 5:0. Pomogao im je svakako mladi Šibenčanin koji je već u petoj minuti zbog vrijeđanja suca dobio crveni karton.

U prvom poluvremenu je Trešnjić dvaput poentirao i tako usmjerio susret prema pobjedi svoje momčadi. Na otvaranju drugog poluvremena je povisio Golja, a posao su završili Dean Moravac u 62. i Urošević u 82. minuti. Pioniri su pak stigli do boda, ukupno četvrtog u tri utakmice. Iako su bili bolja momčad na terenu, pogotovo u drugom poluvremenu, igrači trenera Bošca nisu uspjeli probiti blok gostiju pa je stoga utakmica završila bez pogodaka.

Juniori: NK Osijek – NK Istra 1961 1:0 (1:0)

OSIJEK – Stadion Gradski vrt. Utakmica 2. kola 1. HNL za juniore, 5. rujna 2015., 10:00 sati.
Gledatelja: 50

Sudac: Ante Vučemilović-Šimunović (Osijek). Pomoćnici: Hrvoje Barišić i Dino Škrobar (Osijek).
Strijelac: 1:0 Štrkalj (29′)
Osijek: Maričević, Grgić, Leutar (od 77. Ždinjak), Božić, Goluža, Eling, Anić, Salapić, Štrkalj, Klepač, Aganspahić (od 51. Šafar).

Istra 1961: Ostojić, Škaro (od 80. Čorak), Softić, Bilić, Cvek Šekuljica, Drandić, Matteoni (od 84. Mršulja), Barišić (od 9. Avdić), Kovač (od 77. Iveša), Jokić, Miljanić.
Kadeti: NK Istra 1961 – NK Šibenik 5:0 (2:0)

PULA – Pomoćno igralište na Drosini. Utakmica 3. kola 1. HNL za kadete, 5. rujna 2015., 11:45
Gledatelja: 100

Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar) Pomoćnici: Vedran Jelenčić (Kastav) i Jerko Grgurica (Rijeka)
Strijelci: 1:0 Trešnjić (15′), 2:0 Trešnjić (25′), 3:0 Golja (43′), 4:0 De. Moravac (62′), 5:0 Urošević (72′)
Žuti kartoni: Orbanić (Istra 1961) Knez, Vukušić (Šibenik)
Crveni karton: Vukoja, 5′ (Šibenik)

Istra 1961: Tomišić (od 69. Orbanić), Jozić (od 63. Vujica), Matković, Lazendić, Glavaš, Giljanović, Golja (od 55. Brajković), Urošević, Trešnjić (od 67. Miškulin), De. Moravac, Ramadani (od 55. Rušnjak).

Šibenik: Goreta (od 70. Radaj), Knez, Vukoja, Markota, Banić (od 77. Vučemilović Alegić), Protega, Ljubičić (od 19. Š. Pešić), Vukušić (od 75. Menđušić), D. Pešić, Bitunjac, Vojnović.

Pioniri: NK Istra 1961 – NK Šibenik 0:0

PULA – Pomoćno igralište na Drosini. Utakmica 3. kola 1. HNL za pionire, 5. rujna 2015., 10:00

Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav) Pomoćnici: Marin Vidulin (Kanfanar) i Jerko Grgurica (Rijeka)
Žuti karton: Vukšić (Šibenik)

Istra 1961: Marković, Šverko, Krizmanić, Rojnić, Rovis, Golubić, Bernobić, Velkarvh (od 65. Mardešić), Nikl, Bembić (od 60. Antanasković), Mionić.

Šibenik: Đaković, Žilić, Abramović, Vukšić, Bulat, Zorica (od 43. Aužina), Musić (od 50. Gulin (od 70. Dražić)), Bujas, Labor, Žaja, Čačić.[:]