[:hr]Vrlo dobru utakmicu su u petak popodne juniori Istre 1961 odigrali na pomoćnom igralištu na Drosini. Dečki su ugostili trenutno prvoplasiranu momčad prvenstva koja je u dosadašnjih šest utakmica upisala pet pobjeda i remi. S druge strane, mladi Zeleno-žuti su u utakmicu ušli s osam osvojenih bodova, a tek minute su ih dijelile da nakon posljednjeg sučevog zvižduka kolo završe s 11.

Zeleno-žuti su se vrlo dobro i čvrsto suprotstavili protivniku, a istovremeno i aktivno prema naprijed. Stigao je tako i gol u 19. minuti nakon lijepe lopte za Ljubanovića koji je matirao gostujućeg vratara. Imao je Ljubanović sjajnu priliku za povećati vodstvo svoje momčadi, ali mu je vratar Dinama obranio udarac s bijele točke.

Gosti su pomalo sretno došli do izjednačujućeg pogotka i uz veliku pomoć vratara Kraljevića koji je slabo ispucao loptu i omogućio Dinamovcima povratak u utakmicu. Nakon primljenog pogotka su Zeleno-žuti malo pali te im je trebalo nekoliko minuta da se vrate u igru. Kada im je to pošlo za nogom stvorili su dvije odlične prilike. Jednu je zabio Ljubanović, ali je linijski sudac signalizirao zaleđe, dok je drugu, udarac Marića, obranio gostujući vratar.

U nastavku susreta se većim djelom igralo na polovici Istre 1961, ali su gosti uspjeli stvoriti mali broj prilika za gol. Slično kao i Zeleno-žuti koju su jednu iskoristili. Igrala se 57. minuta kada je Urošević povukao po sredini i jakim udarcem s 20ak metara matirao vratara Dinama. Do kraja utakmice su gosti većinom napadali gol Kraljevića, a čvrstu obranu protivnika uspjeli su savladati u posljednjim sekundama utakmice. Uzaludni su bili protesti naših dečki koji su tražili zaleđe gostujućeg igrača.

Neovisno o tome što nisu uspjeli pobijediti, juniori Istre 1961 su pokazali da itekako dobro znaju igrati nogomet. Zato treba nastaviti tako jer će rezultat doći, u to se ne treba sumnjati.

JUNIORI: NK Istra 1961 – GNK Dinamo 2:2 (1:1)

PULA – Pomoćno igralište na Drosini. 7. kolo 1. HNL za juniore, 14.10.2016., 15:00.
Gledatelja: 150

Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar). Pomoćnici: Diego Biljuh (Marčana) i Sebastian Katić (Buje).
Strijelci: 1:0 Ljubanović (19′), 1:1 Špikić (32′), 2:1 Urošević (57′), 2:2 Knežević (90’+2′)
Žuti kartoni: Trešnjić, Bilić, Urošević (Istra 1961)

Istra 1961: Kraljević, Marić, Urošević, Trešnjić (od 82. Da. Moravac), Matteoni (od 90. Ramadani), Ljubanović (od 90. Blašković), Miljanić, Radetić, Bilić, Burić (od 87. De. Moravac), Medić.

Dinamo: Horkaš, Pranjić, Gjira, Dadić (od 46. Filipović), Briški, Tomiček (od 60. Glavaš), Ćuže (od 60. Čuić), Zenko (od 74. Ilić), Đurić (od 46. Malekinušić), Knežević, Špikić.[:us]JUNIORS: NK Istra 1961 – GNK Dinamo 2:2 (1:1)

PULA – Drosina. 7th round 1. HNL for juniors, 10/14/2016, 15:00.
Spectators: 150

Referee: Marin Vidulin (Kanfanar). Assistants: Diego Biljuh (Marčana) i Sebastian Katić (Buje).
Scorers: 1:0 Ljubanović (19′), 1:1 Špikić (32′), 2:1 Urošević (57′), 2:2 Knežević (90’+2′)
Yellow cards: Trešnjić, Bilić, Urošević (Istra 1961)

Dinamo: Horkaš, Pranjić, Gjira, Dadić (od 46. Filipović), Briški, Tomiček (od 60. Glavaš), Ćuže (od 60. Čuić), Zenko (od 74. Ilić), Đurić (od 46. Malekinušić), Knežević, Špikić.[:]