[:hr]Juniori i kadeti Istre 1961 su uspješno preskočili prvu stepenicu u ovosezonskom izdanju Hrvatskog nogometnog Kupa. Juniori su gostovali u Karlovcu gdje su se lako obračunali s domaćinom i na kraju se u 1/8 finala plasirali uz visoku pobjedu od 5:0.

Nakon 25 minuta igre je već bilo 2:0, a oba pogotka je postigao Elvis Trešnjić. U nastavku susreta je na 3:0 povisio Blašković, a svoj treći pogodak za 4:0 Trešnjić je zabio u 60. minuti. Za konačnih 5:0 zabio je Lazendić u 66. minuti utakmice.

Kadeti su puno teže izborili nastavak natjecanja od juniora, a to im je za nogom pošlo tek nakon izvođenja kaznenih udaraca. U regularnih 80 minuta utakmice bilo je 1:1, za Zeleno-žute je za poravnanje zabio Kristaj u 60. minuti. Penale su uspješno izveli Bernobić, Krizmanić, Nikl, Šverko i Kristaj.

JUNIORI: NK Karlovac 1919 – NK Istra 1961 0:5 (0:2)

KARLOVAC – Stadion Branko Čavlović-Čavlek. 1/16 finala Kupa, 16.11.2017., 14:00.
Gledatelja: 50

Sudac: Marko Cestarić (Sisak). Pomoćnici: Tomislav Mioković (Sisak) i Matija Kukurić (Sisak).
Strijelci: 0:1 Trešnjić (12′-11m), 0:2 Trešnjić (25′), 0:3 Blašković (50′), 0:4 Trešnjić (60′), 0:5 Lazendić (66′).
Žuti karton: Mamić (Karlovac)

Karlovac: Šeketa, Marinić, Ljevar (od 46. Radoš), Mamić, Beg, Valentić (od 65. Popovački), Tonković, Mance (od 46. Mihalić), Cindrić (od 82. Furač), Šprajcer, Horvatin (od 75. Macut).

Istra 1961: Orbanić, Magdić (od 60. Balija), Lazendić, Leko, Blašković, Mionić (od 46. Milutinović), Trešnjić (od 60. Modrušan), Ramadani, Vujica, Rosić, Golja.

KADETI: HNK Gorica – NK Istra 1961 5:6 (1:0, 1:1)

VELIKA GORICA – Gradski stadion. 1/16 finala Kupa, 16.11.2017., 12:00.
Gledatelja: 30

Sudac: Ante Čulina (Zagreb). Pomoćnici: Željko Tuđa (Zabok) i Zlatan Bilić (Zagreb).
Strijelci: 1:0 Ivček (36′), 1:1 Kristaj (60′).
Penali: Bernobić, Krizmanić, Nikl, Šverko, Kristaj, Mardešić (promašio)
Žuti karton: Preradović (Gorica)

Gorica: Crnolatec, Ivček, Ćosić, Braica, Bakula, Babić, Krpan, Golubić (od 63. Memić), Kaurin (od 57. Tomić), Preradović (od 50. Jandriš), Ivančić.

Istra 1961: Paus-Kunšt, Šverko, Velkavrh (od 66. Krizmanić), Stanić (od 69. Gračić), Petrović, Ereiz (od 45. Rovis), Bernobić, Kristaj, Antanasković (od 53. Nikl), Mardešić, Hmura (od 53. Dujmović).[:]