[:hr]Dobru trening utakmicu su u subotu popodne odigrali nogometaši Istre 1961 protiv niželigaša iz Tucsona. Razlika u kvaliteti bila jasno vidljiva, a Zeleno-žuti koji ove pripreme imaju manju minutažu u nogama na kraju su protiv američkog niželigaša slavili s 3:0.

Naši dečki su većinu svojih prilika stvorili unutar prvih 30 minuta utakmice kada su i stigli do vodstva. Prvi je za Zeleno-žute zaprijetio Medić iz daljine, a nastavili Gojković glavom, Urošević nakon odbijanca i Burić iz odlične pozicije. Sve te pokušaje naši igrači nisu uspijevali konkretizirati, već su udarci završavali u bloku protivnika ili pored gola.

U vodstvo je Istra stigla u 27. minuti preko Prelčeca koji je iskoristio izboreni kazneni udarac Ailtona i zabio za vodstvo. Samo minutu kasnije Ailton je ukrao loptu protivniku ispred gola, ali je pucao vrlo slabo. Dugo se nakon toga čekalo na pravu opasnost po golu Tucsona koja je stigla u 65. minuti. Bouhna je tada iz slobodnog udarca pogodio gredu. Dvije minute kasnije isti se igrač našao u dobroj poziciji koju je iskoristio za proigravanje Prelčeca, a novu priliku za gol Nikola je iskoristio i povisio na 2:0. Konačnih 3:0 postavio je Ljubanović u 87. minuti kada je iskoristio dobru loptu, zaobišao vratara i loptu pospremio u mrežu.

Protivnici su većim djelom utakmice bili u podređenom položaju, ali su do daha i nešto pokušaja po golu Iveše stigli u drugom djelu nastavka susreta kada je Zeleno-žutim na naplatu stigao nagomilani umor. Amerikanci su bili i jako blizu pogotku kada su pogodili gredu gola Iveše.

TUCSON – Kino North Stadium. Prijateljska utakmica, 4.2.2017., 14:00.