[:hr]Nogometaši Istre 1961 su u ponedjeljak ujutro u sklopu 1. kola Istria Winter Cupa u Umagu pretrpjeli prvi poraz na ovim pripremama. U zanimljivoj utakmici s puno prilika za su se bolje snašli Mađari koji su iskoristili jednu priliku i na kraju upisali pobjedu.

Sve zanimljivo se većinom dogodilo u prvom poluvremenu kada su obje momčadi bile puno angažiranije i aktivnije u napadu. Zeleno-žuti su bolje ušli u susret i ponajviše prijetili preko Gržana koji se našao u nekoliko odličnih prilika koje nije realizirao. Mađari su pak nerijetko ulazili u opasnu zonu, ali nisu uspijevali zaprijetiti golu Istre sve do pred kraj prvog poluvremena kada je Simon prvo pogodio gredu, a zatim i zabio u 37. minuti.

U nastavku susreta su Zeleno-žuti pokušavali doći do izjednačenja, ali zamjene nisu donijele željeni pomak u igri odnosno opasnost pred golom suparnika. Imala je Istra nešto veći posjed lopte, ali je tek jednom uspijela zaprijetiti preko Strika koji nije iskoristio lijepu priliku. Mađari su većinom prijetili iz polukontre, ali ni oni nisu uspijeli iskoristiti višak prostora u obrani Istre.

Strijelac: 0:1 An. Simon (37′)

Istra 1961: Brkić (od 65. Ivušić), Hadžić, Žižić (od 46. Gojković), Ojdanić, Trojak (od 59. Mišić (od 75. Franić)), Barišić (od 46. Heister), Đurić (od 46. Svraka), Mihaljević, Repić, Strika, Gržan (od 46. Vuković).

Gyirmót: Rusak, Nagy, Lenoyel, Lazar, Presinger, Kiss, Takacs, Fuleki, An. Simon, Gyurzan, Toth. Još su igrali: Szekeres, Bori, Madarasz, At. Simon, Vass, Molnar.[:us]Scorer: 0:1 An. Simon (37′)

Gyirmót: Rusak, Nagy, Lenoyel, Lazar, Presinger, Kiss, Takacs, Fuleki, An. Simon, Gyurzan, Toth. Još su igrali: Szekeres, Bori, Madarasz, At. Simon, Vass, Molnar.[:]