[:hr]Jedna od težih sezona u klupskoj povijesti napokon je gotova! I to na najbolji mogući način! Unatoč porazu od 1:0 i potpunoj dominaciji Varaždina Zeleno-žuti su ostali u prvoligaškom društvu i tako razveselili mnoge navijače i simpatizere kojima su zelena i žuta boja u srcu. Istra 1961 nije odigrala dobru utakmicu, ali to se sada sve zaboravlja te se pogledi okreću prema, nadajmo se, svjetlijoj budućnosti.

Domaći su od prve minute preuzeli inicijativu i nametnuli svoj ritam igre, dok su se Zeleno-žuti opredijelili na čuvanje gola i rezultata te su u rijetkim slučajevima prelazili centar i prijetili golu Varaždina. Tako se u prvih 45 minuta događalo vrlo malo te su izostala uzbuđenja i prilike za gol.

Domaćini su ipak bili puno aktivniji prema naprijed te su nekoliko puta uspjeli poslati loptu prema golu Ćorića. Susret je udarcem s distance otvorio Golubar, ali je njegov pokušaj bio neprecizan. Za novu priliku trebalo se čekati do 35. minute kada je Drožđek s ruba kaznenog prostora pucao snažno, ali neprecizno. Možda i najbolju priliku u prvom djelu imao je Čelić u 41. minuti kada je bio kratak u skoku na ubačaj iz kornera te je tako loptu poslao pored gola.

Zeleno-žuti su tijekom prvih 45 minuta bili u podređenom položaju, a u prilog tome govori i posjed lopte od samo 30%. Međutim, nešto defenzivnija igra bila je efikasna pa su tako svi prilazi golu Marijana Ćorića bili zatvoreni.

U nastavku opet bolji Varaždin koji je silovito ušao u drugo poluvrijeme i stvorio dvije dobre situacije. Već nakon pola minute igre Bamidele je sjurio u kazneni prostor Istre, prošao dva igrača i pucao snažno, ali je Ćorić lijepim refleksom skrenuo loptu u korner. U 50. minuti opasan je bio Jertec koji je snažno zapucao po golu s dvadesetak metara, a Ćorić je uz manje poteškoće ipak uspio ukrotiti loptu.

Bolja igra domaćih na kraju se isplatila u 55. minuti kada je brzu kontru golom završio Drožđek. Domaći su nakon gola nastavili s pritiskom na Zeleno-žute, a samo je odlična reakcija Ćorića spasila Puležane u 62. minuti. Jertec je tada silovito pucao po golu, a Ćorić je sjajno loptu skrenuo u korner. Minutu kasnije Ottochian je sam pobjegao u kontru i krenuo prema golu, ali to nije bilo dovoljno za našeg napadača koji je u savršenoj situaciji loptu poslao pored gola.

U 64. minuti šok za Istru. Ćorić je loše ispucao loptu, a Zgrablić je faulirao Sačera i tako zaradio isključujući drugi žuti karton. Domaći su odmah zaprijetili, opet preko Drožđeka koji je sjajno ciljao, ali je Ćorić odlično reagirao i još jednom spasio svoj gol. U 69. minuti je i Glavica bio u prilici, ali je Ćorić opet obranio.

U potpunoj dominaciji domaćih bljesak Istre 1961 u 78. minuti kada je Roce ubacio za Badyja koji je pucao glavom, ali je vratar domaćih uspio sačuvati svoj gol netaknutim. Iako su Varaždinci do kraja utakmice pokušavali doći do gola vrijednog prve lige, to im ipak nije pošlo za nogom pa je slavlje Zeleno-žutih moglo početi.

Sudac: Duje Strukan (Split). Pomoćnici: Tomislav Petrović (Valpovo) i Miro Grgić (Osijek)
Strijelac: 1:0 Drožđek (55′)

Žuti kartoni: Senić (Varaždin) Zgrablić, Jovičić, Roce, Pavić, Antunović (Istra 1961)
Crveni karton: Zgrablić (Istra 1961)

Varaždin: Nevistić, Jertec, Čelić, Glavica, Sačer, Drožđek, Senić, Kabiru (od 83. Kolarić), Bamidele (od 88. Jelić Balta), Samuel, Ayodeji, Golubar, Težak (od 78. Vuk).

Istra 1961: Ćorić, Jovičić, Zgrablić, Prce, Pavić, Jakić (od 62. Prelčec), Halilović, Ottochian (od 90’+2′ Sumić), Vojnović, Bady, Roce (od 82. Antunović).[:]