[:hr]Nogometaši Istre 1961 nisu uspjeli doći do željenog pozitivnog rezultata, a s gostovanja u Osijeku se vraćaju bez bodova. Iako su Zeleno-žuti u prvih 45 minuta uspjeli umrtviti igru domaćih nogometaša, Osječani su pomalo sretno stigli do vodstva u 45. minuti iz penala Hajradinović. Novi gol domaći su zabili u otvaranju nastavka susreta opet preko Hajradinovića, a isti je igrač zabio autogol i dao nadu Istri 1961 koja ipak nije stigla do izjednačenja.

U prvih 45 minuta se dogodilo vrlo malo, a momčadi su tek u nekoliko navrata uspjele zaprijetiti protivniku. Zeleno-žuti su relativno efikasno zaustavljali eventualne opasnosti pred Ivušićem, a isto je bilo i na drugoj strani terena. Iako su Osječki igrači kontrolirali igru, to im nije donijelo puno dobroga sve do pred sami kraj poluvremena kada su sretno stigli do vodstva.

U uvodnih 20-ak minuta utakmice za Osijek je dvaput prijetio Ejupi, a za Istru Puclin. Opasniji je bio drugi pokušaj Ejupija koji je izbjegao zaleđe, ali je Escoval otklonio opasnost pravovremenim uklizavanjem u blok. Nakon tog pokušaja se igra preselila na sredinu terena, ali su Osječani u posljednjim minutama ipak uspjeli stvoriti nekoliko prilika. Prvo je probao Grgić u 38. minuti, zatim Grezda u 41., ali su oba pokušaja bila neprecizna. Domaći su do vodstva stigli dosta sretno, samo minutu prije kraja poluvremena kada je lopta iz blizine pogodila Puclina u ruku unutar kaznenog prostora, a penal je iskoristio Hajradinović.

Mogli us Zeleno-žuti ekspresno brzo izjednačiti samo minutu kasnije kada je Čuljak ubacio za Halilovića koji je sam ispred golmana loptu poslao pored gola. Nevjerojatno je što sve Zeleno-žuti mogu promašiti.

Početak drugog poluvremena nije donijelo ništa dobroga Zeleno-žutima koji su ubrzo primili drugi pogodak. Osječani su krenuli u kontru, a nakon ubačaja s lijeve strane lopta je stigla do Čuljka koji ju je izbio slabo što je Hajradinović iskoristio za svoj novi pogodak. Blizu novog gola domaći su bili i u 57. minuti kada je nakon odbijanca Škorić iz voleja loptu poslao malo iznad gola.

Jedna od rijetkih lijepih prilika za Istru 1961 do tada bila je djelo Reagyja Ofosua koji je u 59. minuti sjajnim driblingom prošao dva igrača Osijeka, ali je pucao neprecizno. Deset minuta kasnije odličnu je priliku za 3:0 imao Ejupi. Obrana Istre 1961 se našla na širokom prostoru pa je Hajradinović preciznom loptom proigrao Ejupija, ali mu je Ivušić pravovremeno ušao u blok i spasio svoj gol.

Na drugoj strani domaćine nije spasio vratar, već vratnica koju je Kokorović pogodio u 74. minuti kada je pucao s ruba kaznenog prostora. Zeleno-žuti su ipak uspjeli stići do pogotka, a pomogao im je Hajradinović koji je u 80. minuti udarac Puclina skrenuo u svoj gol.

Živnula je tada igra, a nogometaši Istre 1961 su krenuli po novi gol i izjednačenje. Nastalo je međutim puno prostora u zadnjoj liniji Puležana koji su lako mogli primiti novi pogodak. Posebno opasno bilo je u 82. minuti kada je Boban izbio sam pred Ivušićem, ali je loptu poslao pored gola.

Do kraja susreta svi pokušaji Zeleno-žutih nisu urodili plodom pa su se tako nogometaši Istre 1961 u Pulu vratili bez bodova. Slijedi reprezentativna stanka, a za dva tjedna dvoboj s Rijekom.[:]