[:hr]Mladi nogometaši Istre 1961 u nedjelju su gostovali u Splitu kod Hajduka gdje su osvojili jedan bod.

Pioniri su u Split krenuli s maksimalnim bodovnim učinkom u posljednjih šest utakmica te su protiv Hajduka tražili potvrdu prvog mjesta i nastavak sjajne serije. Sve je krenulo odlično za naše klince koji su preko Tomića poveli već u prvoj minuti. Ipak, Hajdukovci su do kraja poluvremena uspjeli preokrenuti na 2:1, a do kraja utakmice povisiti na konačnih 3:1.

Kadeti su nakon visoke pobjede nad Cibalijom otputovali kod prvoplasirane momčadi prvenstva protiv koje su odigrali vrlo dobru utakmicu. Iako su već u 15. minuti bili u dvostrukom zaostatku, Nikl je u najbolji mogući trenutak, minutu pred odlazak na odmor smanjio na 2:1. Vrijedan bod Zeleno-žutima donio je Bernobić u 64. minuti.

PIONIRI: HNK Hajduk – NK Istra 1961 3:1 (2:1)

SPLIT – Poljud. Utakmica 7. kola 1. HNL, 24.9.2017., 10:00.
Gledatelja: 100

Sudac: Luka Grbavac (Proložac Donji). Pomoćnici: Jakov Titlić (Hrvace) i Vice Vidović (Split).
Strijelci: 0:1 Tomić (1′), 1:1 Sučić (19′), 2:1 Petrović (35′), 3:1 Sučić (38′).

Hajduk: Čović, Bradarić (od 45. Vuko), Vukman (od 66. Gavranić), Krolo, Pelivan, Jakir (od 52. Letaj), Dominić, Ćubelić, Petrović, Čengić (od 25. Želalić), Sučić (od 60. Žulić).

Istra 1961: Kolić, Perković, Stošić, Knapić, Buić, Tomić (od 43. Marić), Rakovac (od 50. Cukon), Bilić, Lisica (od 66. Terlević), Sinčić (od 66. Maurić), Ostović (od 50. Radović).

KADETI: HNK Hajduk – NK Istra 1961 2:2 (2:1)

SPLIT – Poljud. Utakmica 7. kola 1. HNL, 24.9.2017., 11:30.

Sudac: Jakov Titlić (Hrvace). Pomoćnici: Luka Grbavac (Proložac Donji) i Vice Vidović (Split).
Strijelci: 1:0 Šarić (7′), 2:0 Velkavrh (15′-ag), 2:1 Nikl (39′), 2:2 Bernobić (64′).

Hajduk: Runje, Iličić (od 48. Unušić), Belančić (od 65. Popić), Vušković, Vujčić, Škaričić, Brnić, Jenjić (od 70. Jurica), Buble (od 60. Lauš), Čuić (od 65. Mamut), Šarić.

Istra 1961: Marković, Šverko (od 75. Ladislović), Velkavrh, Petrović, Ereiz (od 80. Rovis), Mardešić (od 41. Antanasković), Bernobić, Nikl, Golubić (od 78. Boucaux), Dujmović (od 70. Hmura), Gračić.[:]