[:hr]Mladi nogometaši Istre 1961 su u utorak popodne u sklopu zaostale utakmice 1. kola ugostili momčad Zadra. U otvorenom dvoboju s puno trke, duela, lijepih prilika i golova slavili su gosti iz Zadra koji su bili puno konkretniji pred golom suparnika od svojih vršnjaka u zeleno-žutom dresu.

Gosti su rano poveli zabivši gol u četvrtoj minuti, a do pola sata igre su već vodili s 3:0. Većim djelom su za golove zaslužne slabe reakcije indisponirane obrane Istre koja nije uspijevala parirati protivničkim napadačima. Zeleno-žuti su unatoč tri primljena gola stalno napadali gol gostiju, a naznaku da bi mogli stići do izjednačenja dali su pred kraj prvog poluvremena kada su smanjili na 2:3 golovima Bilića i Barišića.

Međutim, do željenog izjednačenja nije došlo, već su Zadrani u dvije minute, u 79. i 81., zabili dva gola za konačnih 2:5.

PULA – Pomoćno igralište na Drosini. Zaostala utakmica 1. kola 1. HNL za juniore, 22. rujna 2015., 15:00 sati.
Gledatelja: 100

Sudac: Igor Rajko (Poreč). Pomoćnici: Hrvoje Mađarić (Vrsar) i Diego Biljuh (Marčana).
Strijelci: 0:1 Josić (4′), 0:2 Smokrović (23′), 0:3 Pantalon (30′-11m), 1:3 Bilić (38′), 2:3 Barišić (45′), 2:4 Pantalon (79′), 2:5 Verunica (81′).
Žuti kartoni: Ruba, Cvek Šekuljica (Istra 1961) Smokrović, Nikpalj (Zadar)

Istra 1961: Ostojić, Škaro, Baltić, Cvek Šekuljica (od 84. Čorak), Bilić, Miljanić, Ruba (od 83. Iveša), Barišić (od 81. Matteoni), Macan (od 81. Kovač), Urošević, Marić (od 59. Drandić).

Zadar: Pinčić, Karamarko, Baraba (od 75. Zanić), Prekpalaj, Nikpalj (od 83. Jukić), Colić (od 71. Iglić), Smokrović (od 59. Gagula), Josić (od 46. Jukić), Aleksić, Verunica, Pantalon.[:]