[:hr]Iako su nogometaši Istre 1961 na gostovanju u Vinkovcima u subotu navečer bila vrlo blizu pobjede, u Pulu su se vratili s jednim osvojenim bodom. Dečki su odigrali vrlo dobru utakmicu u kojoj su stvorili niz dobrih prilika za gol od kojih su iskoristili tek jednu. Domaći su poveli u 28. minuti iz jedne od rijetkih konkretnijih akcija koja je počela nakon greške Bouhne, a završila golom Vitaića. S druge strane je Solomon u 56. minuti iskoristio odličnu dubinsku loptu Hadžića i glavom zabio za 1:1. U 45. minuti Mario Lucio nije iskoristio udarac s bijele točke.

Trener Tomić je na travnjak poslao sastav u kojem nije bilo Stepčića koji je i dalje van stroja zbog ozljede te Darka Mišića koji je utakmicu započeo na klupi. Kenan Hadžić je tako zauzeo Mišićevo mjesto na poziciji desnog beka, dok je na lijevom beku zaigrao Jamilu Collins. Svoje prve minute u dresu Istre odigrao je i Mario Lucio.

Vinkovčani su ubrzo nakon početka utakmice preuzeli posjed lopte i krenuli plesti mrežu oko kaznenog prostora Zeleno-žutih. Nije ipak bilo pre više prostora pred Ivešom te su domaći igrači u uvodnom djelu susreta uspjeli zaprijetiti tek jednom. Igrala se treća minuta kada je lopta ubačena s lijeve strane preskočila Žižića i došla do Vitaića koji se spetljao i nije uspio iskoristiti dobru poziciju za gol.

U idućih 20-ak minuta su se izmjenjivale polu prilike na obje strane pa su udarcima neuspješno prijetili Mijoković i Mišić za Cibaliju, a Paracki i Lucio za Istru 1961. Nakon tih nekoliko polu prilika napokon konkretnija Istra 1961. Gržan je pobjegao po desnoj strani i ubacio za Solomona koji je iz sjajne pozicije pucao po golu, ali je Matković nogom uspio spasiti svoj gol.

Kazna za neiskorištenu odličnu priliku stigla je šest minuta kasnije, u 28. minuti. Bouhna je poklonio loptu Ugrini koji je pobjegao Collinsu i ubacio za Vitaića, a igrač domaćih je izmakao pažnji obrane Istre i zabio za 1:0. Zeleno-žuti su se brzo oporavili od šoka primljenog gola i preko Lucija stvorili još jednu dobru priliku. Brazilac se lijepo riješio čuvara i s ruba kaznenog prostora ciljao kut gola Matkovića, ali je vratar Cibalije uspio loptu skrenuti u korner.

Istra je nastavila pritisak, a u 42. minuti je raspoloženi Solomon pobjegao obrani Cibalije. Na žalost navijača Istre, napadač Zeleno-žutih nije iskoristio sjajnu priliku za upošljavanjem Gržana, već je lopta završila u bloku domaćih. Pritisak Istre mogao je doći na naplatu u 45. minuti, ali na žalost Lucio nije iskoristio udarac s bijele točke. Zgrablić je Bouhnu pogodio nogom u glavu, ali je dobar udarac Lucija još boljom reakcijom obranio Matković.

Trener je na poluvremenu u svlačionici ostavio Bouhnu, a u igru poslao Trojaka. Nakon par minuta Tomić je umjesto Gržana u igru poslao Polića i tako Marija Lucija gurnuo u ofenzivnu liniju. Čini se kako je trener itekako pogodio s tim potezom jer su Zeleno-žuti postali itekako opasniji i aktivniji pred golom Cibalije. Bolju igru su Zeleno-žuti naposljetku i iskoristili u 56. minuti kada je Hadžić dubinskom loptu pronašao Solomona iza leđa obrane domaćih, a napadač Istre je glavom zabio za zasluženo izjednačenje.

Idućih desetak minuta je pripalo Cibaliji. Domaći nogometaši odmah su krenuli po novo vodstvo i izvršili pritisak na gol Istre i Iveše. Obrana Istre je ipak dobro stajala na terenu i nije dopustila nogometašima Cibalije da iz igre zaprijete Iveši. Ipak, malu dekoncentraciju Zeleno-žutih na ubačaj iz kornera domaći nisu uspjeli iskoristiti. Iveša je “zaplivao”, a Jerbić glavom pucao preko gola.

Zeleno-žuti su ubrzo nakon prilike Cibalije vratili ravnotežu u odnosu snaga. Domaći su većinom prijetili iz prekida, a jednu odličnu priliku su tako stvorili u 80. minuti. Iz slobodnog udarca je ubacio Vitaić, a na loptu je prvu došao Jerbić koji je s par metara pucao u Ivešu. Odbijanac na sreću Istre nije iskoristio Baša koji je pucao visoko iznad gola.

Zeleno-žuti su s druge strane odgovorili s dvije odlične prilike u istoj minuti. Lucio je u 82. minuti povukao kontru i krenuo sam prema golu, ali umjesto da asistira Trojaku Brazilac je pucao u blok. Iz kornera koji je uslijedio Georgiev nije iskoristio odličnu loptu i poziciju za gol. Istra je u tim trenucima bila u naletu i gotovo svaku minutu stvarala gol prilike. U 84. minuti je tako Hadžić povukao po sredini i pucao po golu, Matković je odbio do Trojaka koji je ubacio za Rocu, ali napadač Istre s par metara nije uspio zabiti.[:]