[:hr]Odličan vikend je za pionirima i kadetima Istre 1961 koji su u nedjelju na domaćem terenu stigli do dvostruke pobjede. Identičnih i zasluženih 2:0 s po jednim golom u svakom poluvremenu kratki je rezime obje utakmice naših klinaca koji su tako podebljali bodovni konto.

Pioniri su dominirali tijekom cijelog susreta te su u vrlo dobroj utakmici zatvorili prilaze prema svom golu. S druge strane, pred golom gostiju, mladi Zeleno-žuti su stvorili niz vrlo dobrih prilika od kojih su realizirali dvije. Prvi je zabio Bilić u ranoj fazi utakmice, a konačnih 2:0 postavio je Kristaj u 58. minuti.

Kadeti su nešto teže došli do pobjede. Prvih pola sata utakmice igra je bila rastrgana te su se većinom lopte slale duboko u prostor gostiju, ali bez konkretnijeg učinka. Ipak, u posljednjih deset minuta prvog poluvremena su naši dečki u potpunosti nadigrali protivnika i stvorili tri, četiri odlične situacije pred golom Dragovoljca od kojih je jednu iskoristio agilni Nikl. U nastavku susreta je Nikl svojim drugim golom postavio konačnih i zasluženih 2:0.

Bila je to ujedno i prva utakmice Dalibora Bošca na klupi kadeta koji je tu funkciju preuzeo od Kristijana Dadića, sada trenera ekipe U-9.

PIONIRI: NK Istra 1961 – NK Hrvatski dragovoljac 2:0 (1:0) – GALERIJA FOTOGRAFIJA

PULA – Pomoćno igralište na Drosini, 19. kolo 1. HNL, 5.3.2017., 14:00.
Gledatelja: 100

Sudac: Sandro Veggian (Rovinj) Pomoćnici: Mateo Čalić (Marčana) i Diego Biljuh (Marčana).
Strijelci: 1:0 Bilić (7′), 2:0 Kristaj (58′)
Žuti karton: Marsenić (Hrvatski dragovoljac)

Istra 1961: Dizdar, Purak, Marjanović (od 69. Dragešić), Boucaux, Ladislović, Stanić, Rovis (od 61. Nerovčić), Kajtazović, Kristaj (od 69. Sazonov), Bilić, Lisica (od 65. Poldrugovac).

Hrvatski dragovoljac: Vujinović, Delić, Marsenić, Saiti, Tumpić, Pličanić (od 65. Prela), Vidović, A. Vukčević (od 53. Škorić), Garić (od 42. Pinterić), M. Vukčević, Munić.

KADETI: NK Istra 1961 – NK Hrvatski dragovoljac 2:0 (1:0) – GALERIJA FOTOGRAFIJA

PULA – Pomoćno igralište na Drosini, 19. kolo 1. HNL, 5.3.2017., 15:45.
Žuti kartoni: Giljanović, Matković, Leko (Istra 1961) Ivančić, Morber (Hrvatski dragovoljac)

Sudac: Mateo Čalić (Marčana) Pomoćnici: Sandro Veggian (Rovinj) i Diego Biljuh (Marčana)
Strijelci: 1:0 Nikl (39′), 2:0 Nikl (56′)

Istra 1961: ORbanić, Šverko, Matković, Leko, Bernobić (od 68. Golubić), Golja, Giljanović, Nikl (od 75. Modrušan), Mionić (od 73. Mardešić), Antanasković (od 51. Miškulin), Petrović (od 61. Balija).

Hrvatski dragovoljac: Zrinšćak, Kćira, Ivančić (od 61. Matošević), Radoš (od 23. Kelava), Jurilj (od 41. Brkić), Luketić (od 41. Mamić), Repušić (od 41. Kopić), Stiplošek, Stojić, Morber, Crnojević.[:us]NK Istra 1961’s cadet and pioneer teams both picked up big wins this past weekend on Sunday at home. Both teams won 2:0, scoring one goal in each half.

The pioneer team dominated the entire game with strong defensive plays. The young Green and Yellows also created some good attacking chances, which lead to their two goals. Bilic scored the first goal early on in the game, and Kristaj scored the second goal in the 58th minute.

The cadet team had a tougher game. In the first 30 minutes, Istra’s players were sending the ball deep into the opponent’s half, but failed to create any real scoring opportunities. However, in the last 10 minutes of the first half, Istra’s players completely outplayed their opponents, and created three or four chances, one of which lead to Nikl scoring a goal. Later in the game, Nikl scored his second goal, leading Istra to a 2:0 win.

This was also Coach Dalibor Bozac’s first game as coach of the cadets, having taken the position over from Kristijan Dadic who is now coaching the U-9 team.

PIONEERS: NK Istra 1961 – NK Hrvatski dragovoljac 2:0 (1:0) – PHOTO GALLERY

PULA – Drosina, 19th round 1. HNL,3/5/2017, 2 PM.
Spectators: 100

Referee: Sandro Veggian (Rovinj) Assistants: Mateo Čalić (Marčana) and Diego Biljuh (Marčana).
Scorers: 1:0 Bilić (7′), 2:0 Kristaj (58′)
Yellow card: Marsenić (Hrvatski dragovoljac)

CADETS: NK Istra 1961 – NK Hrvatski dragovoljac 2:0 (1:0) – PHOTO GALLERY

PULA – Drosina, 19th round 1. HNL,3/5/2017, 3:45 PM.
Yellow cards: Giljanović, Matković, Leko (Istra 1961) Ivančić, Morber (Hrvatski dragovoljac)

Referee: Mateo Čalić (Marčana) Assistants: Sandro Veggian (Rovinj) i Diego Biljuh (Marčana)
Scorers: 1:0 Nikl (39′), 2:0 Nikl (56′)

Hrvatski dragovoljac: Zrinšćak, Kćira, Ivančić (od 61. Matošević), Radoš (od 23. Kelava), Jurilj (od 41. Brkić), Luketić (od 41. Mamić), Repušić (od 41. Kopić), Stiplošek, Stojić, Morber, Crnojević.[:]