[:hr]Odlične su rezultate ostvarili naši pioniri i kadeti na gostovanju kod Solina. Naši mladići su tako u dvije utakmice ostvarili dvije pobjede i punim plijenom se vratili u Pulu.

Pioniri trenera Banovića svojom desetom prvenstvenom pobjedom su se vratili na drugo mjesto na ljestvici koje trenutno drže s jednim bodom prednosti nad Lokomotivom. Zeleno-žuti su u vodstvo stigli pogotkom Lisice u 23. minuti utakmice, a na odmor se otišlo s minimalnom prednošću Puležana. U nastavku susreta dogodila se prava golijada s čak pet pogodaka u 17 minuta. Domaći su tako poravnali na 1:1 u 37. minuti, ali su Zeleno-žuti brzo izjednačili preko Rakovca u 40. i povećali vodstvo preko Tomića u 45. minuti. Solinjani su zatim smanjili na 2:3, ali su naši dečki još jednom povisili na dva pogotka prednosti i utakmicu na kraju završili pobjedom od 4:2.

Na utakmici kadeta bilo je nešto manje golova, ali nije izostao preokret Zeleno-žutih vrijednog tri boda. Domaći su u vodstvo stigli već u ranoj fazi utakmice, a vodstvo su držali do pred sami kraj poluvremena kada su zabili Gračić i Dujmović. U nastavku susreta nije bilo promjene rezultata. Peta pobjeda za naše kadete i 19. osvojeni bod vrijedan osme pozicije. Bravo dečki!

PIONIRI: NK Solin – NK Istra 1961 2:4 (0:1)

SOLIN – Gradsko igralište. 15. kolo 1. HNL, 19.11.2017., 10:00.
Gledatelja: 200

Sudac: Damir Mladin (Omiš). Pomoćnici: Vesna Budimir (Podstrana) i Vice Vidović (Split).
Strijelci: 0:1 Lisica (23′), 1:1 Milišić (37′), 1:2 Rakovac (40′), 1:3 Tomić (45′), 2:3 Pažanin (50′), 2:4 Perković (54′).

Solin: Ponjarac, Dujmović, Balov-Dražić, Šestan, Jerković, Milišić (od 67. Batarelo), Vušković, Blažević (od 67. Anđelić), Buzov (od 67. Strinić), Mijić, Elez (od 17. Cikatić (od 36. Pažanin)).

Istra 1961: Kolić, Perković, Stošić, Knapić (od 57. Marić), Buić, Tomić (od 67. Cukon), Rakovac (od 65. Radović), Bilić, Lisica, Trešnjić (od 36. Parezanović), Ostović (od 36. Maurić).

KADETI: NK Solin – NK Istra 1961 1:2 (1:1)

SOLIN – Gradsko igralište. 15. kolo 1. HNL, 19.11.2017., 11:45.

Sudac: Vesna Budimir (Podstrana). Pomoćnici: Damir Mladin (Omiš) i Vice Vidović (Split).
Strijelci: 1:0 Simpson (8′), 1:1 Gračić (35′), 1:2 Dujmović (39′).
Žuti kartoni: Simpson, Vulikić, Kušeta (Solin) Ereiz, Dujmović (Istra 1961)

Solin: Biuk, Bokšić (od 62. Vlajković), Vuknić, Bašić, Vulikić, Grabovac, Veljača (od 78. Boduljak), Laušić (od 68. Ožegović), Ivanišević (od 62. Maretić), Kušeta, Simpson (od 78. Domazet).

Istra 1961: Paus-Kunšt, Ladislović, Velkavrh, Bernobić, Gračić, Ereiz, Mardešić (od 71. Krizmanić), Rovis (od 80. Kristaj), Mionić, Dujmović (od 78. Hmura), Nikl (od 74. Antanasković).