[:hr]Derbi je i ovaj put pripao gostima iz Rijeke koji su u utakmici bez puno prilika slavili rezultatom 2:0. U petak navečer se na Drosini skupilo 4000 gledatelja koji su mogli vidjeti jednu borbenu utakmicu u kojoj su gosti ipak bili bolji i konkretniji. Zeleno-žuti su tako prekinuli niz od tri ligaške utakmice bez poraza.

Prvo poluvrijeme nije obilovalo prilikama i lijepim nogometom, već su momčadi većinom boravile između dva kaznena prostora gdje su vodile veliku borbu za svaku loptu. Međutim, u rovovskoj borbi su se bolji snašli gosti koji su ni krivi ni dužni do 22. minute vodili 2:0. Poveli su u 8. minuti preko Črnica koji je ostao sam na drugoj stativi nakon što je Žižić glavom loptu skrenuo na njegovu nogu. Do drugog gola su Fiumani stigli u 22. minuti kada je Gorgon glavom iz teške pozicije prebacio Ivešu.

Istra je s druge strane većinom prijetila preko raspoloženog Solomona koji je u nekoliko navrata pokazao koliko zna biti opasan za protivničke obrane. U 29. minuti je pucao s ruba kaznenog prostora, ali je Prskalo obranio. Međutim, vratar Rijeke sedam minuta kasnije nije bio toliko koncentriran već je prilikom istrčavanja poklonio loptu napadaču Istre koji se okrenuo i iz dobre pozicije pucao pored nebranjenog gola. Gosti su bili opasni tek jednom, u 30. minuti kada je Elez pucao pored gola.

U nastavak susreta su gosti ušli dobrom prilikom Črnica, ali je ubrzo Stepčić odgovorio iz slobodnog udarca kada je loptu poslao iznad gola. Kako je vrijeme prolazilo, tako su se Zeleno-žuti polako otvarali i tražili gol koji bi probudio nadu. Ostavljali su tako dečki ponešto prostora u zadnjoj liniji koju su gosti u nekoliko navrata gotovo iskoristili. Najopasnija je bila prilika Gorgona koji je za malo bio kratak na ubačaj s desne strane obrane Zeleno-žutih. Do kraja utakmice je Istra uspjela stvoriti nekoliko polu prilika, ali je svaki put Prskalo bio na mjestu.

Prije utakmice se održala i mala svečanost na kojoj je NK Istra 1961 poklonila šal i dres Mikeli Ristoski, osvajačici zlatne medalje u skoku u dalj na nedavnim Paraolimpijskim igrama. I ovim putem čestitamo našoj Mikeli na najsjajnijoj medalji.[:]