[:hr]Vrlo sadržajnu, zanimljivu i uzbudljivu utakmicu su u nedjelju popodne na Drosini odigrali Istra 1961 i Cibalija. Po teškom terenu i kiši su Zeleno-žuti bili bolja momčad na terenu i na kraju zasluženo slavili rezultatom 3:2. Vinkovčani su dva puta stizali vodstvo Istre, ali treći put nisu uspjeli pa su tako Puležani osvojili tri jako vrijedna boda.

Trener Tomić za važan susret s Cibalijom nije mogao računati na Bertošu, Hadžića i Miloša koji su od ranije bili ozlijeđeni te na Lucija koji je zbog problema s koljenom morao pauzirati.

Obje momčadi su vrlo otvoreno ušle u susret i odmah krenule po rani gol koji bi uvelike olakšao u utakmicu i tako dopustili protivniku da prvi zaprijeti. Igrala se četvrta minuta kada je Mitrevski izgubio loptu i dao Baši priliku da ugrozi vrata Ivušića, srećom po Zeleno-žute, napadač Vinkovčana nije bio precizan. Ubrzo nakon toga je Istra 1961 zagospodarila terenom i krenula po gol koji je stigao u desetoj minuti. Stepčić je na rubu kaznenog prostora gostiju ukrao lopu i prosliejdio ju za Parackog koji je preciznim prizemnim udarcem matirao Matkovića.

Iako Zeleno-žuti nisu pre često uspijevali ugroziti gol Cibalije, u potpunosti su kontrolirali igru te su vrlo efikasno zaustavljali sve napade gostiju koji gotovo da se i nisu približili Ivušiću. Zeleno-žuti su zbog lošeg terena većinom prijetili iz prekida ili ubačaja pred gol Matkovića. Pucali su tako glavom Mitrevski i Roce, oboje iz dobrih pozicija, ali njihovi udarci nisu bili precizni.

Gosti su se probudili pred kraj poluvremena kada su prvo zaprijetili preko Mišića, a u 45. minuti stigli do izjednačenja. Nesigurna obrana Istre slabom je reakcijom u priliku gurnula Pervana koji je iskoristio priliku i snažnim udarcem iz blizine zabio pored nemoćnog Ivušića.

U drugo poluvrijeme se ušlo bez izmjena, a prvi su zaprijetili Zeleno-žuti udarcem Stepčića u blok gostiju. Iako su obje momčadi pokušavale stvoriti konkretniju situaciju pred protivničkim golom, na prvu priliku se trebalo čekati gotovo 15 minuta. Igrala se 60. minuta kada je Georgiev povukao kontru i loptu proslijedio do Solomona koji je akciju završio udarcem u Matkovića. U tim su minutama Puležani bili u naletu pa su samo dvije minute nakon prilike Solomona stigli do zasluženog vodstva. Upravo se Solomon uspio izboriti za loptu pored Šutala i Filipovića i zabiti u bliži kut vratara Cibalije. Samo dvije minute kasnije Collins je kontru završio ubačajem, a lopta je išla prema golu pa je Matković morao izbijati u korner.

Igra se nakon gola Istre smirila pa je oko 750 gledatelja na Drosini idućih 15 minuta većinom gledala borbu na sredini terena i pokušaje da se dubinskim loptama preskoče linije. Zeleno-žuti su kontrolirali igru, ali su naivno dopustili protivniku da dođe do izjednačenja. Jedna lopta je nakon gužve pred Ivušićem stigla do Mišića, a kako Zeleno-žuti nisu na vrijeme ušli u blok, Mišić je naciljao i atraktivno zabio za 2:2.

Puležani se nisu mirili pomirli s novim izjednačenjem Cibalije već su krenuli po treći gol koji je stigao u 87. minuti. Burić je iskoristio jednu ispucanu loptu i ušao u kazneni prostor gostiju gdje ga je srušio Tomašević. S bijele točke je pucao Stepčić, Matković mu je branio, ali je na loptu prvi stigao Gržan koji je zabio za 3:2 i veliko veselje na tribinama pulskog stadiona.[:]