[:hr]Dobru provjeru su u subotu popodne u Poreču imali nogometaši Istre 1961 protiv lidera treće slovenske lige. U zanimljivom dvoboju s puno dobrih prilika i četiri postignuta pogotka Zeleno-žuti su bili bolja momčad na terenu te je samo trenutak pada koncentracije bio dovoljan da gosti postignu počasni pogodak za 3:1 u posljednjim trenucima utakmice.

Trener Tot je isprobao sve igrače koje je imao na raspolaganju, a jedino je Ailton proveo svih 90 minuta na terenu. U prvom djelu susreta dominacija Istre nije dovela do rezultatske prednosti sve do posljednjih pet minuta kada su Gržan i Stepčić zabili za dvostruko vodstvo. Do tada su dečki većinom zaustavljani van kaznenog prostora gdje je zgusnuta formacija protivnika zaustavljala pokušaje Zeleno-žutih. Više puta su Puležani pokušavali iz daljine i ubačajima iz kornera i sa strane, ali preciznosti ipak nije bilo. Sve do 40. minute kada je Gržan bio precizan s bijele točke, dok je samo dvije minute kasnije vodstvo povećao Stepčić nakon gužve pred vratima Ilirije.

Trener je u nastavku susreta na teren poslao novu postavu koja je još izraženije zagospodarila terenom. Međutim, mnogobrojne sjajne prilike Burića, Prelčeca i Rocea još je sjajnijim reakcijama branio vratar Ilirije. Upravo je vratar Stanković najzaslužniji što pobjeda Istre nije bila puno izraženija.

Većim djelom drugog poluvremena su gosti bili zatvoreni u vlastitoj polovici terena, ali su Zeleno-žuti tek jednom uspjeli svladati vratara Slovenaca. Igrala se 83. minuta kada je Roce pucao iz slobodnog udarca i uz pomoć živog zida zabio treći gol svoje momčadi. Gosti su ipak uspjeli doći do počasnog pogotka, u posljednjoj minuti kada je Ailton izgubio loptu, a kontru Slovenaca je kapitalizirao Urtelj.

Bila je to posljednja provjera za Zeleno-žute koji na drugi dio priprema kreću u noći s nedjelje na ponedjeljak. U Americi će se ekipa zadržati do 7. veljače.

I ovim putem se zahvaljujemo našim prijateljima iz Jadrana koji su nas i ovaj put ugostili na svom stadionu.

NK Istra 1961 – ND Ilirija 3:1 (2:0)

POREČ – Veli Jože. Prijateljska utakmica, 21.1.2017., 14:30.
Gledatelja: 50

Sudac:
Strijelci: 1:0 Gržan (40′-11m), 2:0 Stepčić (42′), 3:0 Roce (83′), 3:1 Urtelj (90′)

Istra 1961:

1. poluvrijeme: Ivušić (od 30. Iveša), Peričić, Mitrevski, Gojković, Pavić, Puclin, Ailton, Gržan, Stepčić, Bouhna, Solomon.

2. poluvrijeme: Iveša (od 60. Brkić), Miloš, Žižić, Georgiev, Bertoša, Paracki, Ailton, Prelčec, Lucio, Burić, Roce.

Ilirija: Mulalić, Mahić, Dialo, Lesar, Vasiljević, Hlene, Ljubljankič, Nukić, Vidic, Zadnikar, Anžel. Još su igrali: Stankovič, Simić, Zajc, Kalin, Heljezovič, Haložan, Palčić, Povh, Bjedov Kobe, Kralj, Urtelj, Kolar.[:]