[:hr]Nogometaši Istre 1961 su uspjeli u svojem naumu te su tako nakon posljednjih 90 minuta regularnog djela prvenstva izborili dodatne kvalifikacije za ostanak u prvoj ligi. Pred oko 1500 gledatelja i uz zaista sjajnu atmosferu koju su stvorili Demoni i ostali navijači naši dečki su odigrali solidnu utakmicu u kojoj su bili puno bliži pobjedi od gostiju iz Zagreba. Pomogli su i igrači Lokomotive koji su u Zagrebu svladali Cibaliju rezultatom 2:1 koja tako kao posljednjeplasirana momčad napušta prvoligaško društvo.

Zeleno-žuti su poveli u 34. minuti preko Vojnovića. Nakon drugog ubačaja u istoj akciji s desne strane Matei je preciznom loptom pronašao Vojnovića koji u gužvi još preciznije pogađa gol za veliko slavlje na terenu i tribinama.

U nastavku susreta nije bilo većih prilika i uzbuđenja sve do 57. minute kada su gosti stigli do izjednačenja. Jedna bezopasna lopta stigla je do Matasa koji ju je izbio ravno na nogu Ivančića, a igrač Rudeša nije imao težak posao pospremiti je u mrežu. Nakon tog pogotka na terenu je glavnu riječ većim djelo diktirala Istra 1961 koja je u para navrata opasno zaprijetila golu Rudeša. Tako je u 66. minuti Matei iz dobre pozicije pucao u vratara, a odbijanac je Bady poslao u vanjski dio mreže.

Desetak minuta kasnije je i Antunović pokušao zaprijetiti, pucao ja snažno glavom, ali je loptu ipak poslao pored gola. Mogli su Zeleno-žuti doći do toliko željene pobjede u 84. minuti kada je Glauder napravio penal nad Maksimović i ujedno zaradio drugi žuti karton, ali je Picak obranio pokušaj Vojnovića. Do kraja susreta je Matei još jednom imao dobru priliku, ali je ovaj put pucao preko gola.

Istra 1961 je tako osvojenim bodom sezonu završila na pretposljednjem mjestu s 27 osvojenih bodova, a za ostanak u prvoj ligi će 30.5. i 2.6. igrati kvalifikacijske utakmice protiv Varaždina.

Bila je to ujedno 400. utakmica

Sudac: Ivan Bebek (Rijeka). Pomoćnici: Tomislav Petrović (Valpovo) i Miro Grgić (Osijek).
Strijelci: 1:0 Vojnović (34′), 1:1 Ivančić (57′).
Žuti kartoni: Vojnović (Istra 1961) Glauder (Rudeš).
Crveni karton: Glauder, drugi žuti (Rudeš).

Istra 1961: Ćorić, Matas, Zgrablić, Prce, Čuljak, Vojnović, Maksimović (od 89. Prelčec), Ottochian (od 76. Pavić), Bady, Matei, Roce (od 69. Antunović).

Rudeš: Picak, Glauder, Turčin, Boršić, Franić, Miljanić (od 74. Anderson Cruz), Ivančić, Muić, Segado (od 65. Sopić), Džolan, Vidović (od 58. Pavić).[:]