[:hr]Prošlog su vikenda pioniri i kadeti Istre 1961 na domaćem terenu ugostili svoje vršnjake iz Sesveta protiv kojih su osvojili četiri boda.

Pioniri su odigrali vrlo zanimljivu i uzbudljivu utakmicu u kojoj je bilo preokreta, izjednačenja, penala i čak šest pogodaka. Gosti su do vodstva stigli već u trećoj minuti, ali su Zeleno-žuti do kraja poluvremena uspjeli preokrenuti golovima Maurića i Lisice. Sredinom nastavka su Sesvećani stigli do izjednačenja koji je međutim trajalo niti deset minuta jer je Lisica novim pogotkom vratio Istru u vodstvo. Na žalost po mlade Puležane gosti su pred sami kraj utakmice uspjeli još jednom izjednačiti, ovaj put iz penala i postaviti konačnih 3:3.

Kadeti su pak novim, svojim četvrtim prvenstvenim trobodom učvrstili mjesto na sredini tablice. Poveli su već u četvrtoj minuti iz penala preko Nikla, ali su samo tri minute kasnije primili gol za izjednačenje. U borbenoj i relativno izjednačenoj utakmici mladi Zeleno-žuti ipak su uspjeli stići do pobjede krasnim golom Bernobića u 51. minuti.

Obje momčadi su ovaj vikend trebale igrati u Šibeniku, ali su utakmice odgođene te će se odigrati u prosincu.

KADETI: NK Istra 1961 – NK Sesvete 2:1 (1:1)

PULA – Pomoćno igralište na Drosini. 12. kolo 1. HNL, 29.10.2017., 15:45.
Gledatelja: 80

Sudac: Mateo Čalić (Marčana). Pomoćnici: Igor Rajko (Poreč) i Hrvoje Mađarić (Vrsar).
Strijelci: 1:0 Nikl (4′-11m), 1:1 Raužan (7′), 2:1 Bernobić (51′).
Žuti kartoni: Lončar, Marić, Raužan, Čuljak (Sesvete)

Istra 1961: Marković, Ladislović (od 41. Boucaux), Krizmanić (66. Velkavrh), Petrović, Gračić, Ereiz (od 71. Golubić), Dujmović (od 76. Kristaj), Mionić, Mardešić, Bernobić, Nikl (od 80. Rovis).

Sesvete: Čabraja, Režek (od 53. Balabanić Džoić), Čuljak (od 80. Šašo), Lončar (od 41. Mijatović), Talan, Tolj, Avdičević, Marić, Raužan, Ilić (od 71. Sabolov), Starčić.

PIONIRI: NK Istra 1961 – NK Sesvete 3:3 (2:1)

PULA – Pomoćno igralište na Drosini. 12. kolo 1. HNL, 29.10.2017., 14:00.

Sudac: Igor Rajko (Poreč). Pomoćnici: Mateo Čalić (Marčana) i Hrvoje Mađarić (Vrsar).
Strijelci: 0:1 Kulenović (3′), 1:1 Maurić (23′), 2:1 Lisica (26′), 2:2 Gubijan (47′), 3:2 Lisica (56′), 3:3 Musulin (67′-11m).
Žuti kartoni: Flegar, Stošić (Istra 1961) Gubijan (Sesvete)

Istra 1961: Flegar, Maurić (od 50. Bilić), Perković, Stošić, Knapić (od 58. Marić), Buić, Tomić, Rakovac (od 36. Cukon), Lisica, Ostović (od 65. Bodetić), Parezanović.

Sesvete: Krnjaić, Kopić, Salar, Kulenović, Topalović, Gubijan (od 61. Kelčec), Stanić (od 46. Gašpar), Musulin, Pobi (od 58. Garić), Burek (od 36. Zlatunić), Houdek (od 36. Šimunović).