[:hr]Mladi nogometaši Istre 1961 za sobom imaju relativno slab prvoligaški vikend u kojem su u tri utakmice osvojili samo jedan bod.

Juniori su na igralištu Tivoli ugostili momčad Slaven Belupa koja je u Koprivnicu otputovala s punim plijenom. Koprivničanci su u prvom poluvremenu stigli do dvostrukog vodstva, a početkom nastavka susreta su povisili na 3:0. Iako je Miljanić u 64. uspio zabiti za smanjenje zaostatka uspostavilo se da je to bio tek počasni pogodak za Zeleno-žute koji su pred sami kraj susreta primili još jedan pogodak za konačnih 4:1.

Kadeti trenera Bošca jedina su prvoligaša ekipa Istre 1961 koja je ovaj vikend uspjela izbjeći poraz. Iako je momčad Zagreba vodila 1:0 nakon prvih 40 minuta, u nastavku susreta je Nikl dvaput zabio za preokret i nadu u puni plijen. Domaćin je ipak do kraja susreta uspio doći do izjednačenja i tako sa svojim vršnjacima iz Pule podijeliti bodove.

Najmlađi od prvoligaša, pionira trenera Banovića, pretrpjeli su protiv Zagreba svoj treći ligaški poraz i tako drugu poziciju na tablici prepustili Lokomotivi. Jedini gol na utakmici Zagrepčani su zabili u 50. minuti što im je bilo dovoljno za slavlje.

JUNIORI: NK Istra 1961 – NK Slaven Belupo 1:4 (0:2)

PULA – Tivoli. 8. kolo 1. HNL, 22.10.2017., 14:30.
Gledatelja: 60

Sudac: Igor Rajko (Poreč). Pomoćnici: Hrvoje Mađarić (Vrsar) i Diego Biljuh (Marčana).
Strijelci: 0:1 Nikšić (22′), 0:2 Čupić (40′), 0:3 Mladen (51′), 1:3 Miljanić (51′), 1:4 Mlinarić (82′).
Žuti kartoni: Hlevnjak, Mladen (Slaven Belupo).

Istra 1961: Marković, Magdić (od 46. Vujica), Leko, Miljanić, Trešnjić, Matteoni, Ramadani, Radetić, Blašković (od 74. Rosić), Giljanović, Golja (od 46. Urošević).

Slaven Belupo: Slukić, Čupić, Dolček (od 83. Janeš), Kudumija, Hajdinjak (od 85. Mihaljević), Resler, Nikšić (od 70. Drk), Mladen (od 88. Sinjaković), Srbljinović, Mlinarić, Hlevnjak.

KADETI: NK Zagreb – NK Istra 1961 2:2 (1:0)

ZAGREB – Veslačka. 11. kolo 1. HNL, 22.10.2017., 15:45.
Gledatelja: 50

Sudac: Marko Cestarić (Sisak). Pomoćnici: Vlatko Mlinarić (Sisak) i Tomislav Mioković (Sisak).
Strijelci: 1:0 Franceković (13′), 1:1 Nikl (43′), 1:2 Nikl (48′), 2:2 Pavić (54′)
Žuti kartoni: Pavlović (Zagreb) Ereiz, Rovis (Istra 1961).

Zagreb: Kurtović, Gulija, Malić (od 51. Poštolka), Matić, Meglić, Lipovac (od 49. Poljičak), Franceković (od 51. Bičak), Mihoković, Pavlović (od 51. Ćavar), Pavić, Zec (od 22. Jazvić).

Istra 1961: Paus-Kunšt, Ladislović, Krizmanić (od 76. Velkavrh), Stanić (od 41. Petrović), Gračić, Ereiz, Golubić (od 63. Rovis), Mionić (od 41. Mardešić), Antanasković (od 41. Nikl), Hmura, Bernobić.

PIONIRI: NK Zagreb – NK Istra 1961 1:0 (0:0)

ZAGREB – Veslačka. 11. kolo 1. HNL, 22.10.2017., 14:00.

Sudac: Vlatko Mlinarić (Sisak). Pomoćnici: Marko Cestarić (Sisak) i Tomislav Mioković (Sisak).
Strijelac: 1:0 Čavara (50′).

Zagreb: Kovač, Husnjak, Granić, Žilinski (od 67. Katona), Paleka, Arapović, Opačić (od 61. Bodulica), Ambruš (od 49. Selman), Čavara (od 65. Sabljić), Adamić, Bosiljevac (od 22. Galić).

Istra 1961: Kolić, Perković, Stošić (od 57. Sinčić), Knapić (od 53. Cukon), Buić, Tomić (od 29. Marić), Rakovac, Bilić (od 22. Maurić), Lisica, Ostović (od 45. Bodetić), Parezanović.